Son Dakika Haberleri: Komik-i Şehir Naşit Bey" Sahnelendi

Komik-i Şehir Naşit Bey" Sahnelendi

2 yıl önce

Hatay'da, İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından "Komik-i Şehir Naşit Bey" oyunu sahnelendi.

Komik-i Şehir Naşit Bey

Hatay'da, İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından "Komik-i Şehir Naşit Bey" oyunu sahnelendi.


İstanbul Şehir Tiyatroları, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla düzenledikleri turneyle Antakya Kültür Merkezi'nde Hatay izleyicisinin karşısına çıktı. Şehir Tiyatroları, Hatay turnesinde Gökhan Erarslan'ın "Komik-i Şehir Naşit Bey" oyununu sahneye koydu.


İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, temsil öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Mehmetçik'e destek için Hatay'a geldiklerini hatırlattı.


Gün içerisinde çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Efiloğlu, "Biz büyük bir ülkeyiz ve bütün projemiz kardeşlik üzerinedir. Bu kardeşlik projesi bizim erdemli projemizdir. Anadolu'nun genel kimliği ve insan profilidir. Biz gördük ki hiç kimse bize bir şeyi dikte ettiremeyecek. Bu ülkeyle ilgili kötü niyetleri olanlar karşılığını mutlaka en ağır şekilde alacak." diye konuştu.


Sanatçı Süha Uygur da Hatay turnesi kapsamında Hassa ilçesinde Mehmetçik'le bir araya geldiklerini ve sohbet ettiklerini anlatarak, "Kahramanca mücadelelerini anlattıklarında gözlerimiz yaşararak dinledik. Allah hepsinden razı olsun. Hepimizin huzur içinde yaşaması için kahramanlık örneği veriyorlar." dedi.


Sanatçı Zihni Göktay da Mehmetçik'le bir ayara geldiklerini ve duygusal anlar yaşadıklarını ifade etti.


Oyun beğeni topladı


Ali Yaylı'nın yönettiği oyunda, Ada Alize Ertem, Bora Seçkin, Can Tarakçı, Emrah Can Yaylı, Erkan Akkoyunlu, Fahri Kıncır, Göksel Arslan, Kutay Kırşehirlioğlu, Mehmet Avdan, Metin Çoban, Musa Arslanali, Rıdvan Çelebi, Özgür Dağ, Rahmi Elhan, Semah Tuğsel, Sinan Bengier ve Tuğçe Açıkgöz rol aldı.


Tuluat tiyatrosunun öncülerinden, "Komik-i Şehir" ustalığına erişen Naşit Özcan'ın yaşamından kesitler sunan oyun izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Komik-i Şehir Naşit Bey Sahnelendi

Haber Yayın Tarihi: 05.03.2018 10:20 Kaynak: AATalihsiz vatandaşın cansız bedeni "Ölüü" yazan duvarın önünde bulundu
Genç kızın denize atlayıp intihara kalkıştığı anlar kamerada Yaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi