Kopenhag Pride Renkli Görüntülere Sahne Oldu - Son Dakika

Kopenhag Pride Renkli Görüntülere Sahne Oldu

30.08.2014 22:27
Kopenhag Pride Renkli Görüntülere Sahne Oldu, System.String[]

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da her yıl yapılan eşcinsel festivaline katılan onbinlerce kişi, başkent sokaklarında geçit yaptı Geçide eşcinsel olan ABD'nin Kopenhag Büyükelçisi Rufus Gifford ile başlarında kipa ve Davut Yıldızlı eşcinsel bayrağı taşıyan İsrailliler de katıldı.

Kopenhag Pride, onbinlerce kişinin katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Başkent Kopenhag'da her yıl yapılan eşcinsel festivali olan ve bu yıl 27-31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Kopenhag Pride kapsamında geçit yapıldı. Frederiksberg semtinden başlayan geçide çeşitli ülkelerden katılan onbinlerce kişi Vesterbrogade üzerinden yürüyerek 2 saatte kentin merkezindeki belediye meydanı Radhuspladsen'e vardı.

Geçitte çok sayıda ülkenin bayrağı toplu olarak taşınırken, askeri kamuflajlı kamyonlarla katılan bazı gruplar, çok çeşitli kostüm ve görüntüler içinde olanlar ile yürüyerek çeşitli şovlar yapan katılımcılar dikkati çekti. Gösteriyi izlemek için Vesterbrogade boyunca dizilen binlerce kişi, bol bol fotoğraf çektirdi.

Yürüyüşün sona erdiği Radhuspladsen'de ise Danimarka Ticaret ve Kalkınma Bakanı Mogens Jensen de bir konuşma yaptı ve eşcinseller konusundaki olumsuz tutumu nedeniyle Uganda devletini eleştirdi.

Pride yarın sona eriyor.

ABD büyükelçisi katıldı

Öte yandan Kopenhag'a atandığında eşcinsel olduğunu ve veteriner Stephen DeVincent birlikte yaşayacağını açıklayan ABD'nin Kopenhag Büyükelçisi Rufus Gifford da DeVincent ile birlikte geçide katılarak izleyicileri selamladı ve isteyenlerle fotoğraf çektirdi.

Büyükelçinin yanı sıra ABD Büyükelçiliği pankartı taşıyan bir grup da geçide katılırken başlarında eşcinsellerin sembolü olan renklerden oluşan "kipa"yı takan ve Davut Yıldızlı eşcinsel bayrakları taşıyan Yahudiler de en çok ilgiyi çeken grup oldu. - Danimarka

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kopenhag Pride Renkli Görüntülere Sahne Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Çağatay Ulusoy, ekranlara dönüyor! İşte yeni dizisi Hamdi Alkan'ın eşi Selen Görgüzel, takipçisinin yorumuna verdiği yanıtla herkesi şoke etti Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek! Hafta ortasından itibaren kar geliyor Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz