Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı - Son Dakika

Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı

20.09.2019 16:19
Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı, System.String[]

AYDIN'ın Kuşadası ilçesi sahilinde, 'Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü' kapsamında geniş katılımlı temizlik çalışması yapıldı.

AYDIN'ın Kuşadası ilçesi sahilinde, 'Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü' kapsamında geniş katılımlı temizlik çalışması yapıldı. 1 saat süren temizlik çalışmasında 219 kilogram katı atık toplandı.

Kuşadası sahilinde, 'Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü' çerçevesinde, Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Liman Başkanlığı, Deniz Ticaret Odası, DenizTemiz Derneği, iki marina ve bir dalış merkezinin ortaklığı ile temizlik çalışması yapıldı.

Engelsiz Plaj'dan başlanan çalışma kapsamında Atatürk Meydanı'na kadar olan sahil boyundaki atıklar toplandı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, belediye ve diğer kurumların çalışanlarıyla birlikte katıldığı temizlik çalışmasında Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu da belediye meclis üyeleri ve birim amirleri ile görev aldı.

Yaklaşık bir saat süren temizliğin sonunda 100 kilogram plastik, 50 kilogram kağıt, 69 kilogram metal, cam, pil olmak üzere toplam 219 kilogram atık toplandı. Atıklar, belediye ekipleri tarafından katı atık depolama merkezine götürüldü.

Temizliğin ardından Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törende öğrenciler, 'Deniz varsa hayat var' ve 'Yaşasın deniz' sloganları atıp, deniz temizliğinin önemine vurgu yaptı.

Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı
Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı
Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı
Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı
Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kuşadası sahilinden 219 kilogram katı atık çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kaan Yıldırım'dan Hadise ile evleneceği yönündeki iddialara cevap MEB 81 il müdürlüğüne gönderdiği kararla okullardaki sınav sürecini belirledi Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi Oğlunu boğduğu iddiasıyla tutuklanan eski Süper Lig oyuncusu Cevher Toktaş ilk duruşmada savunma yapmadı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Saadet Işıl Aksoy, bebeğinin yüzünü neden göstermediğini açıkladı: Sapıklar varken paylaşmam Hayatını bu işten kazanıyor! Görme engelli genç, çektiği fotoğraflarla büyülüyor