Liberya'daki Ebola Vakası - Son Dakika

Liberya'daki Ebola Vakası

24.11.2015 14:59
Liberya'daki Ebola Vakası, System.String[]

Liberya'nın başkenti Monrovia'da 20 Kasım'da Ebola teşhisiyle tedavi altına alınan erkek çocuğunun hayatını kaybettiği bildirildi.

Liberya'nın başkenti Monrovia'da 20 Kasım'da Ebola teşhisiyle tedavi altına alınan erkek çocuğunun hayatını kaybettiği bildirildi.

Kamu Sağlığı İdaresi Başkanı ve Ebola Vakası Yönetim Sistemi Başkanı Dr. Francis Kateh, 15 yaşındaki çocuğun tedavi gördüğü şehir dışındaki merkezde öldüğünü açıkladı.

Çocuğun babasında ve erkek kardeşinde de Ebola virüsüne rastlandığı kaydedildi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 3 Eylül'de Liberya'daki Ebola salgınının sona erdiğini açıklamıştı. DSÖ yetkilileri, daha önce de 9 Mayıs'ta salgının sona erdiğini duyurmuş ancak 29 Haziran'da başkent Monrovia yakınlarındaki bir bölgede hastalık yeniden tespit edilmişti.

DSÖ'nün 15 Kasım 2015 tarihli verilerine göre, salgının başlangıcından bu yana Liberya'da Ebola virüsü bulaşan 10 bin 672 kişiden, 4 bin 808'i hayatını kaybetti.

Liberya'nın yanı sıra Sierra Leone ve Gine'yi etkileyen salgında virüs bulaşan 28 binden fazla kişiden yaklaşık 11 bininin yaşamını yitirdiği sanılıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Liberya'daki Ebola Vakası - Son Dakika


Son Dakika

Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok Uzun zaman sonra sessizliğini bozan Aziz Yıldırım, sosyal medyada tepki çekti 17:26 Uzun zaman sonra sessizliğini bozan Aziz Yıldırım, sosyal medyada tepki çekti Kan izlerini takip eden aile, su kuyusunda 21 yaşındaki gencin cansız bedenini buldu 17:16 Kan izlerini takip eden aile, su kuyusunda 21 yaşındaki gencin cansız bedenini buldu
Gölgede 35, güneşte 50 derece! Antika termometre ile Şanlıurfa sıcağını ölçtü 17:15 Gölgede 35, güneşte 50 derece! Antika termometre ile Şanlıurfa sıcağını ölçtü Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama 17:14 Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem 17:09 UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem
Başkan adayının, 16:19 Başkan adayının, "Caner'i tesisin tuvaletine bile sokma" ifadelerinin ardından Ali Koç dondu kaldı Yaz dizisiyle tanındı ama Z kuşağı onu epeydir biliyor! Serra Arıtürk'ün eski sevgilisi ünlü bir Youtuber 15:48 Yaz dizisiyle tanındı ama Z kuşağı onu epeydir biliyor! Serra Arıtürk'ün eski sevgilisi ünlü bir Youtuber
Advertisement