Lions Kulüplerinden Eğitici Kanser Toplantısı - Son Dakika

Lions Kulüplerinden Eğitici Kanser Toplantısı

09.12.2017 13:56
Lions Kulüplerinden Eğitici Kanser Toplantısı, System.String[]

Karagöz ve Koza Lions Kulüplerinin beraber düzenlediği toplantıda Prof. Dr. Adalet Güneş Arif Nihat Asya İlköğretim Okulunda çağımızın en tehlikeli hastalığı olan kanser üzerine bir toplantı düzenledi.

Arif Nihat Asya İlköğretim Okulu öğrencileri ve velilerin katıldığı toplantıda Prof. Dr. Adalet Güneş şunları aktardı, " Kanser yengeç anlamına geliyor, hücreye tutunup sonsuz çoğalabiliyor. Tedavisinin zor olmasının sebebi hastalık yeniden geri gelebiliyor, bir saniyede 1 milyon kez artan kanser dokuları var. Kadın erkek olarak bir ayırım yapmak gerekirse Türkiye de erkeklerde en çok görülen kanser tipi bronş kanserleri kadınlarda ise meme kanseri olarak gözümüze çarpmakta. Korunma yollarındaki en önemli hususlar başlıca tütün kullanmamak, beslenme alışkanlığı, fiziksel aktivite, şişmanlıktan kaçınma, ultraviyole ışınlardan korunmak, enfeksiyonlardan korunmak."

"TÜRKİYE'DE KENTLER DE KANSER GİBİ KONTROLSÜZ BÜYÜYOR"

Prof. Dr. Adalet Güneş şöyle konuştu: "Ortak kullanım alanımız olan hava çok önemli. Yaşadığımız şehir olan Bursa'da büyük sanayiler var ve bunlar insan sağlığını hava kirliliği açısından tehdit ediyor. Bursa'da artık hava kirliliği alarm veriyor. Hava kirliliğini önlemek adına çeşitli tedbirleri almak için zamanın geldiği açıkça ortada."

Toplantının sonunda kanser ve beslenme alışkanlıkları ilişkisine değinen Prof. Dr. Güneş, "Katı yağ ve trans yağ kesinlikle kullanmamalıyız, zeytinyağını tercih etmeliyiz. Kansere iyi gelen mineraller olan çinko, potasyum ve kalsiyum içeren yiyecek ve içecekleri tüketmeliyiz."

Toplantı sonunda katılımcıların sorularını cevaplayan Prof. Dr Adalet Güneş dinleyicilere teşekkür etti.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Lions Kulüplerinden Eğitici Kanser Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim