Son Dakika Haberleri: Londra-2012

Londra-2012

8 yıl önce

Londra Olimpiyatları'nda artistik cimnastik erkekler barfiks yarışmasında altın madalyayı, Hollandalı Epke Zonderland kazandı.

Londra-2012, System.String[]

Londra Olimpiyatları'nda artistik cimnastik erkekler barfiks yarışmasında altın madalyayı, Hollandalı Epke Zonderland kazandı.


North Greenwich Arena'da yapılan artistik cimnastik yarışmalarında, 8 sporcunun mücadele ettiği erkekler barfiks finali yapıldı.


Barfiks aletinde yaptığı spektaküler hareketlerden dolayı "Uçan Hollandalı" olarak adlandırılan Epke Zonderland, 16,533 puanla altın madalyanın sahibi oldu.


2009 ve 2010'da dünya ikincisi ve 2011'de Avrupa şampiyonu olan Zonderland, olimpiyat şampiyonluğuyla kariyerinin en önemli başarısını elde etti.


Gümüş madalyayı, 16,400 puan toplayan Alman Fabian Hambuchen alırken, bronz madalya ise 16,366 puan toplayan Çin Halk Cumhuriyeti'nden Zou Kai'ye gitti.


Çinli Zou, takım yarışması ve yer hareketlerinde aldığı altın madalyanın ardından bronz madalyayı da boynuna takarak, Londra Olimpiyatları'ndaki 3. madalyasın kazandı.


Muhabir: Hüseyin Burak Demirer


Yayıncı: Hüseyin Doğru - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 07.08.2012 06:38 Kaynak: AA

YORUMLAR


Asılsız haberler nüfus müdürlüğü çalışanlarını isyan ettirdi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü Putin'in yanından ayırmadığı nükleer çantası ilk kez görüntülendi! İçinde savaş başlatma düğmesi var