Son Dakika Haberleri: Love Story'nin Bestecisi Francis Lai, Hayatını Kaybetti

Love Story'nin Bestecisi Francis Lai, Hayatını Kaybetti

12 gün önce

Oscar Ödülü'nü kazandığı 'Aşk Hikayesi' başta olmak üzere çok sayıda filmin müziklerine imza atan ünlü Fransız besteci Francis Lai, 86 yaşında hayatını kaybetti.

Oscar Ödülü'nü kazandığı "Love Story" (Aşk Hikayesi) başta olmak üzere çok sayıda filmin müziklerine imza atan ünlü Fransız besteci Francis Lai, 86 yaşında hayatını kaybetti. Lai'nin ölümü, uzun yıllardır yaşadığı Fransa'nın güneyindeki Nice kentinin Belediye Başkanı Christian Estrosi tarafından sosyal medya aracılığıyla duyuruldu.

ÖLÜMÜ SOSYAL MEDYA ARACILIĞIYLA DUYURULDU

Estrosi mesajında, 1970 yılında Oscar Ödülü aldığı "Love Story" ile "Bir Kadın ve Bir Erkek" filmlerinin müziklerini yapan Lai'nin ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirterek, bestecinin ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

BİRÇOK FİLM MÜZİĞİNE İMZA ATTI

Francis Lai, aralarında Yves Montand, Edith Piaf, Patricia Kaas, Mireille Mathieu, Dalida, Nana Mouskouri ve Ella Fitzgerald başta olmak üzere çok sayıda dünyaca ünlü sanatçıya beste yapmıştı. Lai, ünlü yönetmen Claude Lelouch'un da birçok filminin müziklerini emanet ettiği yakın arkadaşıydı.


YORUMLAR


Günlük Kiralık Evde Rezalet! Lise Öğrencisine İstismarda Bulunup Canlı Yayın Yaptı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan, BBC Muhabirine Tokat Gibi Yanıt: Çok İlgiliyseniz Gidip Bakın

Son Dakika! Bakan Albayrak: Ekim'de Cari Fazlada Tüm Zamanların Rekoru Gelebilir