Macron ve Le Pen kendilerini protesto eden üniversite öğrencilerine tepki gösterdi - Son Dakika

Macron ve Le Pen kendilerini protesto eden üniversite öğrencilerine tepki gösterdi

15.04.2022 17:42
Macron ve Le Pen kendilerini protesto eden üniversite öğrencilerine tepki gösterdi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen, kendilerini protesto eden üniversite öğrencilerine tepki gösterdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen, kendilerini protesto eden üniversite öğrencilerine tepki gösterdi.

Macron, kamu yayıncısı France Info'da yaptığı açıklamada, demokraside kurallar bulunduğuna işaret etti.

Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin kuralları hatırlatan Macron, "Her kurala tepki gösterirsek anarşi oluşur." dedi.

Macron, son 5 yıldır uyguladığı politikanın aşırı sağınkiyle benzer olduğu fikrine karşı çıktığını belirtti.

Le Pen de demokratik sistemi güçlü olan bir ülkede yaşadıklarını, gençlerin demokrasiye saygı göstermesi gerektiğini vurguladı.

"Fransız halkının iradesine karşı çıkmanın demokratik olmadığına inanıyorum." ifadesini kullanan Le Pen, üniversite öğrencilerinin eylem hakkının bulunduğunu ancak gösteri düzenlemek yerine gençleri oy kullanmaya ikna etmek için çaba göstermeleri gerektiğini ifade etti.

Üniversite öğrencileri, dün Sorbonne ve Sciences Po üniversiteleri önünde, cumhurbaşkanı seçiminde ikinci turda yarışacak Macron ve Le Pen'i protesto etmişti.

Üniversitelere girişleri engelleyen öğrenciler, "Ne Macron ne Le Pen" sloganları atmış, pankartlar taşımıştı.

YORUMLAR
500
Macron, Fransa ve Türkiye'nin NATO'nun birliğine ve gücüne bağlı olduklarını söyledi Macron, Fransa ve Türkiye'nin NATO'nun birliğine ve gücüne bağlı olduklarını söyledi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşmesi başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşmesi başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Macron ve Le Pen kendilerini protesto eden üniversite öğrencilerine tepki gösterdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement