Madende Gaza Maruz Kalan Dokuz İşçinin Durumu İyi - Son Dakika

Madende Gaza Maruz Kalan Dokuz İşçinin Durumu İyi

Madende Gaza Maruz Kalan Dokuz İşçinin Durumu İyi
Son Güncelleme: 26.04.2016 15:16

Manisa’nın Soma ilçesinde, sabah saatlerinde özel bir maden ocağında yer altında meydana gelen olayda 9 işçi gazdan etkilenerek Soma Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Manisa'nın Soma ilçesinde, sabah saatlerinde özel bir maden ocağında yer altında meydana gelen olayda 9 işçi gazdan etkilenerek Soma Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Şen ve Belediye Başkanı Hasan Ergene, hastanede müşahede altına alınan işçileri ziyaret etti.

"İŞÇİLER 16 DAKİKA GAZA MARUZ KALDI"

Olayın nasıl meydana geldiği konusunda bilgi alan Kaymakam Ahmet Altıntaş basın mensuplarına açıklama yaptı. Olay yerine gittiklerini ve firma yetkililerinden bilgi aldıklarını anlatan Altıntaş, şöyle konuştu:

"Olayın otomasyon sistemindeki bir arıza nedeniyle meydana geldiği belirtiliyor. Yer altı maden ocağına hava akışını sağlayan iki aspiratör var. Biri arıza yaptığı an otomatik olarak diğerinin devreye girmesi gerekiyor. Birincisi arıza yaptığında ikincisi devreye giremiyor. Yaklaşık 16 dakikalık süreç içerisinde havalandırma sağlanıyor. İlk aşamada 6 işçi gazdan etkilendi. Devlet hastanemize geldi. Biz kendilerini ziyaret ettik. Durumları iyi. Altı kişiden sonra 3 kişi daha mide bulantısı ve baş ağrısı gibi çeşitli şikayetle hastaneye getirildi. Olumsuz bir durum yok."

Kaymakam Altıntaş, olayla ilgili inceleme yapılacağını, bir daha böyle olay olmaması için çalışacaklarını sözlerine ekledi. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Madende Gaza Maruz Kalan Dokuz İşçinin Durumu İyi - Son Dakika


Advertisement