Markette satılan yengeç, paketin içinde canlandı - Son Dakika
Hayvanlar

Markette satılan yengeç, paketin içinde canlandı

Çin'de paket içerisinde markette satışa sunulan yengeçler biri canlandı. O ana ilişkin görüntüler tesadüfen ürünleri inceleyen bir müşteri tarafından saniye saniye kaydedildi.

05.12.2023 14:52  Güncelleme: 14:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

En fazla deniz ürününün tüketildiği ülkelerin başında gelen Çin'de kaydedilen bir görüntü büyük şaşkınlık yarattı. Markete alışveriş yapmak için giden bir vatandaş, yengeçlerin bulunduğu dolabın başına geldi. O esnada paket içerisinde kendisini satın alacak müşterisini bekleyen yengeçlerden biri aniden hareket etmeye başladı.

O anları ölümsüzleştirmek isteyen vatandaş, cep telefonunu çıkararak yaşadığı bu enteresan olayı ölümsüzleştirdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntü kısa sürede en çok izlenenler arasına girdi.

Markette satılan yengeç, paketin içinde canlandı

Son Dakika Hayvanlar Markette satılan yengeç, paketin içinde canlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Uludağ'da aç kalan ayılar çöp konteynerlerinde yemek ararken tatilciler şaşkınlıkla izledi
  12:20 Uludağ'da aç kalan ayılar çöp konteynerlerinde yemek ararken tatilciler şaşkınlıkla izledi

  Uludağ'da aç kalan 2 ayı, çöp konteynerlerinde yemek aradı. Tatilciler ise durumu şaşırarak izleyip kayıt altına aldı.

 • Kırklareli'nde Longoz ve Istranca ormanları 2 bin 62 hayvan türüne yaşam alanı oluyor
  11:13 Kırklareli'nde Longoz ve Istranca ormanları 2 bin 62 hayvan türüne yaşam alanı oluyor

  Trakya'nın Karadeniz kıyılarındaki, meşe ve çam ağaçlarından oluşan Istranca ormanları ile Türkiye'nin ve Avrupa'nın kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan İğneada Longoz ormanları 2 bin 62 tür yaban hayvana ev sahipliği yapıyor. Ormanlar, kuş ve bitki türleri ile karasal ekosistem açısından da önemli bir bölge olarak dikkat çekiyor.

 • İspanya doğumlu üç dev panda Çin'e getirildi
  10:34 İspanya doğumlu üç dev panda Çin'e getirildi

  İspanya doğumlu üç dev panda, ebeveynleriyle birlikte yaklaşık 12 saatlik bir uçuşun ardından Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde bulunan Chengdu şehrine ulaştı. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Chengdu'dan bildiriyor.

 • Dalian Sunasia Deniz Biyolojisi Enstitüsü'nde Benekli Fokların Üreme Sezonu
  13:21 Dalian Sunasia Deniz Biyolojisi Enstitüsü'nde Benekli Fokların Üreme Sezonu

  Dalian Sunasia Deniz Biyolojisi Enstitüsü'nde çalışan Dr. Luo Jun ve ekibi, benekli fokların üreme sezonunda yoğun bir çalışma dönemi geçiriyor. Enstitü her yıl yaklaşık 10 benekli fok yavrusunu yetiştiriyor ve bu sezonda anne fokların ve yavru fokların sağlığını kontrol edecek, su örneklerini inceleyecek ve fokların büyümesini kayıt altına alacak. Ayrıca, kurtarılan vahşi foklarla yapay yöntemlerle üretilen fok yavruları da denize salınacak ve bu çabaların benekli fok popülasyonunun artmasına katkıda bulunması umuluyor.

 • Ağaçta mahsur kalan kedi, itfaiye tarafından kurtarıldığı sırada düştü
  11:09 Ağaçta mahsur kalan kedi, itfaiye tarafından kurtarıldığı sırada düştü

  Eskişehir'de mahsur kalan bir kedi, itfaiye tarafından kurtarılmaya çalışılırken görevlinin elinden kayarak aşağıya düştü. Vatandaşlar alkışlamaya başladığı sırada korkudan çırpınan kedi, metrelerce yüksekten düşerek olay yerinden kaçtı.

 • Yozgat'ta Gelingüllü Barajı'na erken gelen flamingolar
  11:03 Yozgat'ta Gelingüllü Barajı'na erken gelen flamingolar

  Yozgat'ta sulama amaçlı faaliyete geçen Gelingüllü Barajı'na bu yıl flamingolar erken geldi. Sıcak hava ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık, göçmen kuşların göç mevsimini etkiledi. Baraj, tarım alanlarına can verirken, göçmen kuşlara da yaşam alanı sağlıyor. Barajda 24 kuş türü tespit edildi ve flamingoların normalde nisan ayında gelmesi gereken göç dönemlerini şubat ayında başlattığı belirtildi.

 • Rize ve Artvin'de Atmacacılık Kültürüne Ek Olarak Taklacı Güvercin Tutkusu Yaygınlaşıyor
  09:14 Rize ve Artvin'de Atmacacılık Kültürüne Ek Olarak Taklacı Güvercin Tutkusu Yaygınlaşıyor

  Rize ve Artvin'de yıllardır sürdürülen atmacacılık kültürünün yanı sıra, şimdide taklacı güvercin kültürü yaygınlaşıyor. Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yaygın olan atmaca kültürü yıllardır yaşatılmaya çalışılıyor. Her yıl Ağustos-Kasım aylarında yapılan atmaca avı, özel ağ düzeneklerin kurulumuyla gerçekleşiyor. Atmaca tutkunları gözü gibi baktıkları atmacaları, bir süre sonra yeniden doğaya salıyor. Özellikle Artvin ve Rize'nin sahil kesiminde yaygın olan atmaca kültürünün yanı sıra şimdide taklacı güvercin tutkunları artmaya başladı. Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Tolga Altunkaya, İstanbul'da yaşadığı zamanlarda merak edip sahiplendiği taklacı güvercin merakını Kemalpaşa'ya taşımış. İstanbul'da doğan ve pandemi döneminde Kemalpaşa'ya yerleşen Altunkaya, taklacı güvercin tutkusunun çocukluktan gelen bir hastalık olduğunu söyledi. Altunkaya 'Pandemi döneminde memlekete yerleştim. Gelirken buraya birkaç güvercin getirdim. Küçük bir mekan yaptım güvercinler için. Bölgemizde şuan sadece ben taklacı güvercin besliyorum. Zamanımın büyük bir bölümü burada geçiyor. Hobilikten çıkmış hastalık durumunda. Onlarla zaman geçirmeyi çok seviyorum. Doğu Karadeniz'de pek yaygın değil ama gören herkesin ilgisini çekmeye başladı şimdiden' dedi. - ARTVİN

 • Hasarlı binada mahsur kalan kedi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı
  08:36 Hasarlı binada mahsur kalan kedi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı

  Hatay'ın Defne ilçesinde hasarlı bir binada mahsur kalan kedi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Kedinin kurtarma anları cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.


Advertisement