Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı... - Son Dakika

Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı...

17.01.2016 13:51
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı..., System.String[]

* Birand'ın mezarının üzerine ailesi tarafından "Memoş" yazılı küçük bir çelenk konuldu.

* Birand'ın mezarının üzerine ailesi tarafından "Memoş" yazılı küçük bir çelenk konuldu.

Birand'ın eşi Cemre Birand,

"Görmüyorsunuz belki onu ama hep yanınızda, arkanızda duruyor. Onu hissediyorum. Rüzgarını hissediyorum hep arkamda"

"Bir de bugün benim için çok anlamlı. Çünkü Memoş'a bir söz vermiştim kitap yazacağım diye. Kitabım dün çıktı. Kitabın adı da "Memoş'a Sözüm Vardı". Hem anılarım, hem seyahatlerim. Hep söylerdi bana 'yazsana' diye. Yazdım dün çıktı bugün de geldim gösterdim ona"

Haber-Kamera: İhsan YALÇIN/ İstanbul DHA

Duayen Gazeteci ve Televizyoncu Mehmet Ali Birand vefatının 3. yılında, Anadolu Hisarı Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Anadolu Hisarı Mezarlığı'ndaki törene Birand'ın eşi Cemre Birand, oğlu Umur Birand, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, mesai arkadaşları ve sevenleri katıldı. Birand'ın mezarının üzerine ailesi tarafından "Memoş" yazılı küçük bir çelenk konuldu. Anma sırasında Birand için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

"RÜZGARINI HİSSEDİYORUM HEP ARKAMDA"

Törenin ardından konuşan Cemre Birand, "Acı unutulmuyor tabiki ama bir yerde beraber yaşıyoruz halen Mehmet Ali ile... Yani oğlum onun oğlu, torumun onun torunu. Bir de evin içinde hep resimleri var; hatırası çok fazla... Bir şey olduğu zaman bak Mehmet Ali olsa şunu yapardı. Hele bugün Türkiye'de Mehmet Ali olsa ne yapardı diye çok düşünüyorum. O bakımdan unutulmuyor hiçbir zaman. Acısı var ama başka bir türlü acı oluyor. Çünkü sizle beraber arkanızdan hep bakıyor. Görmüyorsunuz belki onu ama hep yanınızda, arkanızda duruyor. Onu hissediyorum. Rüzgarını hissediyorum hep arkamda. Bir de bugün benim için çok anlamlı. Çünkü Memoş'a bir söz vermiştim kitap yazacağım diye. Kitabım dün çıktı. Kitabın adı da Memoş'a Sözüm Vardı... Hem anılarım, hem seyahatlerim. Hep söylerdi bana 'yazsana' diye. Yazdım dün çıktı bugün de geldim gösterdim ona" dedi.

Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı...
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı...
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı...
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı...

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı... - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: İkinci sevkiyatın ilk bölümü tamamlandı! 6.5 milyon doz Sinovac aşısı İstanbul'a indi Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Sağlık sorunları nedeniyle diziden ayrılmak zorunda kalan Neslihan Atagül, son durumunu anlattı İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı