Mekanları gezerek dini uyarılar yapan tebliğciler bu kez pavyonda görüntülendi - Son Dakika
Güncel

Mekanları gezerek dini uyarılar yapan tebliğciler bu kez pavyonda görüntülendi

İstanbul'da zaman zaman ortaya çıkarak çeşitli mekanlarda oturanlara dini uyarılar yapan tebliğciler bu kez Manisa'da bir pavyonda görüntülendi. Alkol alan insanların oturduğu bir masanın yanında dini hatırlatmalar yapan tebliğcilerin sözlerine müşteriler ve pavyon çalışanları ''Amin'' diyerek karşılık verdi.

05.12.2023 10:59  Güncelleme: 11:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Alkollü mekanlar başta olmak üzere özellikle İstanbul'da çok sayıda mekanı ziyaret ederek dini uyarılarda bulunan tebliğciler bu kez Manisa'da bir pavyonda görüntülendi.

BU KEZ BİR PAVYONDA GÖRÜNTÜLENDİLER

Sosyal medyada paylaşılan ve kısa sürede gündem olan görüntülerde, tebliğcilerin pavyona girerek ellerine aldıkları mikrofonla dini uyarılarda bulundukları anlar yer aldı.

TEBLİĞCİLERİN SÖZLERİNE "AMİN" DİYEREK KARŞILIK VERDİLER

Tebliğcilerin "Burada abiler ablalalar ne sıkıntıları varsa, Allah'ım onların ne niyetleri varsa kolay eylesin. Allah'ım dünyada imtihanı kazanmaya nasip eylesin" sözlerine masalarda oturan müşteriler ve pavyon çalışanları ise "Amin" diyerek karşılık verdi.

Mekanları gezerek dini uyarılar yapan tebliğciler bu kez pavyonda görüntülendi

Son Dakika Güncel Mekanları gezerek dini uyarılar yapan tebliğciler bu kez pavyonda görüntülendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı
  01:45 Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı

  Haiti'nin başkenti Port-Au Prince'te silahlı çeteler, başlıca hapishaneyi basarak binlerce mahkumu serbest bıraktı. Firar eden mahkumlar arasında, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin öldürülmesiyle suçlanan çete üyeleri de bulunuyor. Haiti'deki şiddet olayları son yıllarda artış göstermiş olup, çeteler başkentin büyük bir kısmını kontrol altında tutuyor. Bu olaylar sonucunda dört polis memuru öldü, beş kişi yaralandı. Haiti'de çete şiddeti nedeniyle son bir yılda 8400'den fazla kişi hayatını kaybetti.

 • İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi
  01:39 İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi

  Batı Trakya'da, İskeçe Müftülüğü tarafından düzenlenen İskeçe Şehir Sempozyumu'nda İskeçe'nin siyasi tarihi, gelenek ve görenekler, eğitim, dini kurumlar ve Osmanlı dönemine ait mezar taşları gibi konular ele alındı. Sempozyuma Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu, İskeçe Müftüsü, Türk azınlık temsilcileri ve soydaşlar katıldı. Yapılan sunumlar kitaplaştırılacak ve şehrin önemine vurgu yapan konulara yoğun ilgi gösterildi.

 • Çorum'un Alaca ilçesinde iki genç bıçaklandı
  01:32 Çorum'un Alaca ilçesinde iki genç bıçaklandı

  Çorum'un Alaca ilçesinde, para isteme mevzusu nedeniyle çıkan tartışmada iki genç bıçaklandı. İki grup arasında yaşanan olayda, S.A.Ü. ve K.B. isimli gençler, önlerini kesen B.D. ve A.T.'yi bıçaklayarak yaraladı. Yaralanan gençler, Alaca Devlet Hastanesi'ne giderek tedavi altına alındı. Polis ekipleri, kaçan zanlıları yakalayarak gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • İzmir Selçuk'ta 3'ü çocuk 7 düzensiz göçmen yakalandı
  00:51 İzmir Selçuk'ta 3'ü çocuk 7 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Selçuk ilçesinde Sahil Güvenlik Kolluk Destek Timi tarafından tespit edilen bir grup düzensiz göçmenin içinde 3'ü çocuk olan 7 kişi yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.


Advertisement