Merah'ın Kardeşine 20 Yıl Ağırlaştırılmış Hapis - Son Dakika

Merah'ın Kardeşine 20 Yıl Ağırlaştırılmış Hapis

02.11.2017 23:08
Merah'ın Kardeşine 20 Yıl Ağırlaştırılmış Hapis, System.String[]

Fransa'da 2012'de düzenlediği saldırılarda bir hafta içinde 3'ü asker 7 kişiyi öldüren ve "motosikletli katil" olarak bilinen Muhammed Merah'ın kardeşi Abdülkadir Merah'a, 20 yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verildi.

Fransa'da 2012'de düzenlediği saldırılarda bir hafta içinde 3'ü asker 7 kişiyi öldüren ve "motosikletli katil" olarak bilinen Muhammed Merah'ın kardeşi Abdülkadir Merah'a, 20 yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verildi.

Paris'te kurulan ve 5 hafta boyunca Abdülkadir Merah ve arkadaşı Fettah Malki'nin yargılandığı özel mahkeme, kararını açıkladı.

Savcı Naima Rudloff'un hakkında ömür boyu hapis cezası talep ettiği Abdülkadir Merah, "suç işleme amacıyla terör örgütüne üye olmaktan" 20 yıl ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, Merah'a savcılığın yönelttiği, "kardeşi Muhammed Merah'ın işlediği suçlara ortak olduğu" suçlamasını ise reddetti.

Mahkeme Başkanı Frank Zientara, yapılan araştırma ve incelemeler sonrası, Abdulkadir Merah'ın silah ve patlayıcıları temininde kardeşi tarafından yardım aldığına dair kanıtlara rastlanmadığını kaydetti.

Aynı davada yargılanan ve Muhammed Merah'a kurşun geçirmez yelek ve silah temininde yardım ettiği suçlamasıyla yargılanan Malki ise 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kamuoyunda "motosikletli katil" olarak bilinen Merah, 2012'nin mart ayında bir hafta içerisinde Montouban ve Toulouse'da düzenlediği üç ayrı saldırıda 7 kişiyi öldürmüştü. Ölenler arasında 3 askerin de bulunduğu saldırılardan sonra Toulouse'da bir apartman dairesinde kıstırılan Merah, özel birliklerin de katıldığı 30 saat süren operasyonun ardından ölü ele geçirilmişti.

Operasyonu kameraya kaydettiği ortaya çıkan Merah'ın kişiliği ve bağlantıları ile ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Fransız istihbaratı ile ilişkisi ve istihbarat üyeliği ile ilgili iddialara şimdiye kadar doğrudan bir yanıt verilmezken, kamuoyunda bu konu ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Merah'ın Kardeşine 20 Yıl Ağırlaştırılmış Hapis - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu Herkes bu tehlikeyi göz ardı etmişti! ABD'li yetkililer, halkı aşı dolandırıcılarına karşı uyardı Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Son Dakika: Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak