Merkeze Tayini Çıkan Niğde Müftüsü Görevden Ayrılıyor - Son Dakika

Merkeze Tayini Çıkan Niğde Müftüsü Görevden Ayrılıyor

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile merkeze alınan Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, haftaya Niğde’den ayrılacağını belirterek, helallik istedi.

Merkeze Tayini Çıkan Niğde Müftüsü Görevden Ayrılıyor, System.String[]

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile merkeze alınan Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, haftaya Niğde'den ayrılacağını belirterek, helallik istedi.


Gürpınar yaptığı veda konuşmasında, mesai mefhumu gözekmeksizin emanet aldıkları görevi daha üst seviyeye taşımak için çalıştıklarını ifade ederek; "2013 yılı Eylül ayında üçlü kararname ile atanarak göreve başladığım Niğde'de, Anayasamızın, kanunların ve başkanlık mevzuatımızın bizlere verdiği yetkiyi en iyi şekilde kullanmaya gayret ederek 5 seneyi bulan hizmet sonrasında 9 Kasım tarihindeki Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile buradaki görevimi bu hafta itibariyle noktalıyorum. Bundan sonraki çalışma hayatıma, Diyanet İşleri Başkanlığı onayıyla Başkanlık Müftüsü olarak devam edeceğim. Niğde'ye hizmet etmeye çalıştığım 5 yıl içerisinde ilimiz hayırseverlerinin, halkımızın ve din gönüllülerinin desteği ile mesai mefhumu gözetmeksizin sergilediğimiz gayretlerle unutulmaz eserler kazandırmak, emanet olarak aldığımız vazifeyi daha üst seviyelere taşımak bizlere nasip oldu. Bu süre zarfında, ilimizdeki cami sayısı 179'dan 187'ye, Kur'an kursu sayısı 61'den 86'ya, 4-6 yaş derslik sayısı 0'dan 35'e çıkmıştır. Hafızlık anlamında ise bölgesel manada önümüzdeki 50 senenin ihtiyacını karşılayacak donanıma sahip kursları bu güzide şehre kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayım" dedi.


Diyanet İşleri Başkanlığına başka bir görevde bulunmak için dilekçe verdiğini ifade eden Müftü Gürpınar; "Başkanlığımıza sunduğum dilekçemle başkanlık nezdinde bir göreve atanma talebinde bulunmuştum. Bugün itibariyle gerçekleşmiş oldu. Din, diyanet ve milletimizin hizmetinde 41 yılımı tamamladım. Bundan sonra da devletimizin tensip buyurduğu görevleri ifa etmeye resmi ve gayri resmi demeden ilk günkü aşk ve heyecanımla devam edeceğim. Burada çalıştığım süre içerisinde bizden desteğini esirgemeyen valilerimize, başkanlarımıza, kurum amirlerimize, STK temsilcilerine, muhtarlarımıza, hayırseverlerimize, bu yolda şahsımı yalnız bırakmayan başta mesai arkadaşlarım olmak üzere tüm din gönüllüsü kardeşlerime, çalışmalarımızı halkımıza ulaştıran siz değerli basın mensuplarına gönülden şükranlarımı sunuyor, haklarınızı helal etmenizi diliyorum" şeklinde konuştu. - NİĞDE


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti Esat Yontunç, 33 yıllık dostu Acun Ilıcalı'ya doğum günü sürprizi yaptı Şeyma Subaşı koronavirüs nedeniyle aylardır ayrı kaldığı kızı Melisa'ya kavuştu Sokağa çıkması yasak olan 67 yaşındaki Sinan Çetin, hafta içi sahilde yürüyüş yaptı Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Tatil sezonunu açan Serenay Sarıkaya bikinili görüntülendi Elon Musk'ın sevgilisi Grimes, sanat galerisinde "Ruhunun bir parçasını" 10 milyon dolara satacak "Sonumun Bergen gibi olmasını istemiyorum" diyen Yeliz Yeşilmen, şiddet sorularına cevap veremedi
20:42