Metrobüslerde bir devir sona erdi: Işıklı tabelalarda artık kod değil gideceği yön yazıyor - Son Dakika

Metrobüslerde bir devir sona erdi: Işıklı tabelalarda artık kod değil gideceği yön yazıyor

26.01.2021 09:48

İstanbul'da toplu taşımanın en önemli yükünü çeken metrobüslerde bugünden itibaren kod uygulamasına son verilirken, araçların ışıklı tabelalarında sadece gideceği yön yazıldı.

İETT'nin aldığı karar ile metrobüslerin ışıklı tabelalarında 34AS, 34G, 34Z, 34BZ gibi kodlar yerine gideceği son istasyonun adı yazıldı.

Metrobüslerde bir devir sona erdi: Işıklı tabelalarda artık kod değil gideceği yön yazacak

34AS ve 34BZ KODLARI TARİHE KARIŞTI

Böylece bu hatlarda en fazla rağbet gören Avcılar-Söğütlüçeşme'yi simgeleyen 34AS ve Beylikdüzü ile Zincirlikuyu arasındaki hatta kullanılan 34BZ kodları da artık tarihe karıştı.

Metrobüslerde bir devir sona erdi: Işıklı tabelalarda artık kod değil gideceği yön yazacak
Metrobüslerde bir devir sona erdi: Işıklı tabelalarda artık kod değil gideceği yön yazıyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Metrobüslerde bir devir sona erdi: Işıklı tabelalarda artık kod değil gideceği yön yazıyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Putin ile dans eden eski bakanın hayatı değişti! Rusya'nın en büyük petrol firmasının yönetimine atandı Yasakların kalktığı Van'da vaka sayısı artan 4 mahallede eğitime 10 gün ara Son Dakika: Akşener'i yalancılıkla suçlayan Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti Kontrollü normalleşme turizm sektörünü hareketlendirdi! Yetkililer "Rezervasyonsuz gelmeyin" diye uyarıyor Evlilik dışı ilişkiden dünyaya getirdiği bebeğini öldürüp çöpe attı Aylık 1350 lira maaş alıyorlar ama hesap hareketlerinde milyonlar dönüyor Ameliyat masasına yatan ünlü şarkıcı Lara, dudaklarını küçülttü Koronayı hafif atlatan çocuklarda görülen MIS-C hastalığında, ilk ölümcül vakalar görülmeye başlandı