Son Dakika Haberleri: Müslüm Gürses'in Sağlık Durumu

Müslüm Gürses'in Sağlık Durumu

6 yıl önce

Memeroial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Bingür Sönmez, arabesk müziği sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Müslüm Gürses'in Sağlık Durumu, System.String[]
Memeroial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Bingür Sönmez, arabesk müziği sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumuna ilişkin "Yoğun bakımda olan her hastanın hayati tehlikesi vardır. Müslüm Gürses için uzun bir yoğun bakım süreci olacak. Hayati tehlikesi devam ediyor" dedi.

Gürses'in perşembe günü by pass operasyonu geçirdiği Memorial Hastanesi'nde, sanatçının doktorları basın toplantısı düzenledi.

Prof. Dr. Bingür Sönmez, sanatçının cumartesi günü solunum probleminin başladığını ve daha sonra gelişen karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle durumunun kötüleştiğini söyledi.

-"Hor kullanılmış bir vücut"-

Gürses'e, uzun bir süre sigarayı bıraktırmaya çalıştıklarını ifade eden Sönmez, "Sigarayı bıraktıramadık. Hor kullanılmış bir vücut. Bizim için bu durum sürpriz değildi. By pass ameliyatlarından sonra bu tür durumlar gelişebiliyor" şeklinde konuştu.

Karaciğer, böbrek ve solunum tedavilerinin sürdüğünü kaydeden Sönmez, şunları söyledi:

"Şu anda tansiyonu iyi. Karaciğer enzimleri toparlamaya başladı. Böbreklerine diyaliz tedavisi uyguluyoruz, sonuçları gayet iyi. Çok kötü kullanılmış bir beden. Her an bize sürpriz hazırlayabilir. Ama şu anda görebildiğimiz kadarı ile her şey kontrol altında. Umarız bu şansımız devam edecektir. Teknolojinin ve tıbbın en üst düzeyi ile kendisiyle ilgileniyoruz."

Sönmez, "Gürses'in hayati tehlikesi devam ediyor mu" sorusuna, "Yoğun bakımda olan her hastanın hayati tehlikesi vardır. Müslüm Gürses için uzun bir yoğun bakım süreci olacak. Hayati tehlikesi devam ediyor" şeklinde cevap verdi.

Sosyal medyada sanatçının durumuna ilişkin gerçeği yansıtmayan mesajların dolaştığını hatırlatan Sönmez, bu tür haberlere itibar edilmemesini ve kendilerinin yaptığı açıklamaların dikkate alınmasını istedi.

Kardiyoloji bölümü doktorlarından Uzman Dr. Deniz Şener de, sanatçının sağlık durumunun normale dönmesi için her türlü tedavi ve tetkik uygulandığını belirterek, sanatçının enfeksiyon kapma riskinin bulunduğunu söyledi. Sanatçının kalbinin iyi durumda olduğunu bildiren Şener, diğer organlara bağlı olarak başka sorunlarla karşılaşma ihtimalinin bulunduğunu ifade etti. Sanatçının sağlık durumunun şu anda olumlu bir seyir gösterdiğini kaydeden Şener, "Bu süreçte başka sorunlarla karşılaşma durumumuz var. Bunun için her türlü teknik imkanla sanatçının takip ve tedavisini yapıyoruz" dedi.

-"Bu kadar hırpalanmış bir bedende bu sorunları düzeltmek zor"

Hastanenin Medikal Direktörü Uzman Dr. Sema Akgün de, "Bu kadar hırpalanmış bir bedende bu sorunları düzeltmek zor. Her an bize sürpriz hazırlayabilir. Teknolojinin ve tıbbın en üst düzey imkanları ile tedavisini sürdürüyoruz" dedi.

Muhabir: Kenan Irtak

Yayıncı: Sabri Çelebioğlu - İSTANBUL


Düğünleri Kabusa Döndü! Davetlilerden Biri Damat Rolü Yaparak Gelin ile Birlikte Oldu Gezi Dönüşü Facia! Tur Otobüsü Yol Kenarındaki Ağaçlara Çarptı: 13 Ölü, 42 Yaralı
Hülya Avşar, Gupse Özay'a Açıkça Sordu: Barış Sana Niye Bakıyor?