NASA bile fark edememiş! Dün gece herkes uyurken Dünya büyük bir felaket atlattı - Son Dakika

NASA bile fark edememiş! Dün gece herkes uyurken Dünya büyük bir felaket atlattı

26.09.2021 20:37

Duyanları tedirgin eden olayın ayrıntıları NASA tarafından paylaşıldı. NASA, güneş yörüngesinden geldiği için fark edilmeyen 42-94 metre arasındaki göktaşının Dünya'yı teğet geçtiğini belirtti.

Göktaşları, çeşitli şekillerde Dünya'yı tehdit etmeye devam ediyor. Ancak dün gece NASA'nın bile fark edemediği bir göktaşının Dünya'nın çok yakınından geçtiği ortaya çıktı. Bilim dünyası söz konusu göktaşını Dünya'nın 246 bin kilometre yakınından geçtikten bir gün sonra saptayabildi.

NASA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Söz konusu mesafe evrenin büyüklüğü göz önüne alındığında 'oldukça yakın' olarak nitelendiriliyor. Dünya bir kez daha Göktaşı tehdidinden hasar almadan kurtuldu. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nden (NASA) konu ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada asteroidin, Güneş yönünden geldiği için yaklaşırken görülemediği bilgisine yer verildi.

ÇELYABİNSK'TEN 4 KAT DAHA BÜYÜK

2021 SG adlı göktaşının çapının tahmini olarak 42-94 metre arasında olduğu düşünülüyor. Başka bir deyişle bu göktaşı 2013'de Rusya'nın Çelyabinsk bölgesine düşen 17 metre çapındaki asteroitten yaklaşık 4 kat daha büyük.

Başka bir deyişle bu gök cismi, İngiltere'nin başkenti Londra'nın simgelerinden Big Ben kulesi ile aşağı yukarı aynı boyutlara sahip.

NASA bile fark edememiş! Dün gece herkes uyurken Dünya büyük bir felaket atlattı

Son Dakika Teknoloji NASA bile fark edememiş! Dün gece herkes uyurken Dünya büyük bir felaket atlattı - Son Dakika


YORUMLAR (13)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

6 kişinin zehirlenmesinin ardından Giresun İl Sağlık Müdürlüğü'nden ıspanak uyarısı 17:07 6 kişinin zehirlenmesinin ardından Giresun İl Sağlık Müdürlüğü'nden ıspanak uyarısı Emlakçı, satılık evin banyosunda video çekti! Aynada gördüğü adam nedeniyle adeta dili tutuldu 16:51 Emlakçı, satılık evin banyosunda video çekti! Aynada gördüğü adam nedeniyle adeta dili tutuldu Markete giden aileye sokakta kurşun yağdırdılar! 6 yaşındaki çocukları vuruldu 16:42 Markete giden aileye sokakta kurşun yağdırdılar! 6 yaşındaki çocukları vuruldu
Elbise mi desek, tanga mı! Hande, kırmızı deri kıyafetiyle Belarus'u gecelerini yaktı 16:23 Elbise mi desek, tanga mı! Hande, kırmızı deri kıyafetiyle Belarus'u gecelerini yaktı Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın sert tepkisine rağmen bürokratlara yönelik çağrısını tekrarladı 16:08 Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın sert tepkisine rağmen bürokratlara yönelik çağrısını tekrarladı Alkollü sürücünün çarptığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti 14:17 Alkollü sürücünün çarptığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti
Fuhuş ve uyuşturucu partisinde yakalanmıştı! O hakem, Beşiktaş'ın maçına atandı 13:27 Fuhuş ve uyuşturucu partisinde yakalanmıştı! O hakem, Beşiktaş'ın maçına atandı İddialar üzücü! 12:48 İddialar üzücü! "Derneğe bağış yapacağız" deyip para toplayan ödül töreni yetkilileri sırra kadem bastı
Advertisement