New York'ta Roe V. Wade Kararının Bozulması Protesto Edildi - Son Dakika

New York'ta Roe V. Wade Kararının Bozulması Protesto Edildi

05.07.2022 19:10
New York'ta Roe V. Wade Kararının Bozulması Protesto Edildi

NEW YORK, 5 Temmuz (Xinhua) -- ABD'nin New York kentinde ABD Yüksek Mahkemesi'nin Roe v. Wade kararını iptal etmesini protesto etmek için yürüyüş yapan göstericiler, 4 Temmuz 2022.

NEW YORK, 5 Temmuz (Xinhua) -- ABD'nin New York kentinde ABD Yüksek Mahkemesi'nin Roe v. Wade kararını iptal etmesini protesto etmek için yürüyüş yapan göstericiler, 4 Temmuz 2022. ABD Yüksek Mahkemesi, yaklaşık yarım yüzyıl önce ülkede kürtaj hakkını anayasal olarak güvence altına alan önemli bir karar olan Roe v. Wade kararını 24 Haziran'da bozmuştu. (Fotoğraf: Michael Nagle/Xinhua)

YORUMLAR
500
ABD'de bıçaklı saldırıya uğrayan Salman Rüşdi bir gözünü kaybedebilir ABD'de bıçaklı saldırıya uğrayan Salman Rüşdi bir gözünü kaybedebilir İngiliz yazar Rüşdi bıçaklı saldırının ardından solunum cihazına bağlandı İngiliz yazar Rüşdi bıçaklı saldırının ardından solunum cihazına bağlandı İngiliz yazar Rüşdi bıçaklı saldırının ardından solunum cihazına bağlandı İngiliz yazar Rüşdi bıçaklı saldırının ardından solunum cihazına bağlandı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel New York'ta Roe V. Wade Kararının Bozulması Protesto Edildi - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement