Nlp Uygulayıcı (Practioner) Sertifika Programı - Son Dakika

Nlp Uygulayıcı (Practioner) Sertifika Programı

16.10.2016 17:35
Nlp Uygulayıcı (Practioner) Sertifika Programı, System.String[]

Ufuk Önen ile "The Society Of Neuro-Linguistic Programming" - NLP Uygulayıcı (Practioner) ProgramıNLP'nin dünyadaki kurucusu ve ilk uygulayıcısı olan Richard Bandler'in yetkili kıldığı eğitmenlerden Ufuk Önen tarafından yapılmaktadır.

Ufuk Önen ile "The Society Of Neuro-Linguistic Programming" - NLP Uygulayıcı (Practioner) Programı

NLP'nin dünyadaki kurucusu ve ilk uygulayıcısı olan Richard Bandler'in yetkili kıldığı eğitmenlerden  Ufuk Önen tarafından yapılmaktadır. Programı tamamlayan katılımcılar, Society of NLP Richard Bandler'dan ıslak imzalı Orjinal Sertifika sahibi olacaktır.

NLP nedir?

NLP'nin açılımı; Neuro Linguistic Programming olup, günlük hayatımızda bilinçsizce ve otomatik olarak gerçekleştirdiğimiz algılayış, düşünce, kavrayış ve davranış ve iletişim süreçlerimizi bilinçli haline getirme ve geliştirmekte etkin ve efektif olarak kullanılan bir davranış bilimi ve teknolojisidir.

Neuro - Zihin: 5 duyumuz aracılığıyla beynimize aktarılan verilerin zihindeki algılayış ve düşünce süreçlerini temsil eder. Linguistic - Dil: Hem kendimiz hem de diğerleriyle olan iletişim kodlama şeklimizi temsil eder. Hem sözlü iletişimi hem de söz içermeyen vücut dili iletişimini kapsar. Programming - Zihnin Yazılımı: Hedeflenen değişimin gerçekleşmesi için zihnimizdeki verileri, iletişim şeklimizi ve en nihayetinde de davranışlarımızı yeniden organize etme şeklimizdir. NLP'nin çıkış noktası insan zihninin algı, düşünce ve davranış kalıplarının gözlem ve analizi olup; temel stratejisi de modelleme'dir. Başarının sırrının, kendi alanlarında başarılı olan insanların zihinsel stratejilerinin modellenmesi olduğunu varsayar.

NLP, 1970'li yılların sonlarına doğru Amerika'da geliştirilmiş olan bir iletişim ve motivasyon modelidir. Dilbilimci Prof. John Grinder ve Matematikci - Gestalt Terapisi uzmanı Richard Bandler tarafından başarılı terapi uzmanlarının analiz edilmesi ile model haline getirilen NLP teknikleri Psikoloji, Sibernetik, Nöroloji, Filoloji gibi bilimlerin ışığında geliştirilip

artık günümüzde terapi alanının dışında, yönetim, eğitim, sağlık, aile, satış ve spor bilimlerinde de başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

NLP programı kişiye ne kazandırır?

Eğitim:

Sınavlara stressiz hazırlanma,

Sınav anında bilgileri hatırlama (Üniversite sınavları vb..),

Ders çalışma alışkanlıklarının değiştirilmesi,

NLP ile kalıcı ve hızlı öğrenme,

Dinleyicileri bilinçdışı düzeyde etkilemenin sırları,

Bilinçaltı öğrenmeyi ve öğretmeyi kolaylaştırmak,

Anlamayı hızlandırmanın etkili yöntemleri,

Öğrenmenin önündeki engelleri kaldırmak,

Öğrencilerin geçmişten gelen öğrenim engellerini kaldırmak,

Öğrenen kişileri modelleme,

4 öğrenme stili ve eğitim planlaması (4MAT sistemi),

Hızlandırılmış öğrenme,

Üretken öğrenme,

Yetişkin öğrenme teorisi ve hafıza dinamikleri.

Kişisel Gelişim:

Motivasyon, karar verme ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi,

Fikirlerin açıkça ve gerektiğinde ortaya konması,

Her tür davranış değişimi,

İstekleri davranışa dönüştürme becerileri kazanma,

İstemediğimiz davranışlardan kurtulma,

Business (İş dünyası):

NLP ile Liderlik,

NLP ile Satış ve Pazarlama stratejileri,

NLP ile iletişim teknikleri,

Takım iletişimi ve takım ruhunun yükselmesi,

Çalışanlarla iletişim,

Stratejiler, çözümü ve çoğaltılması,

Bir bütün olarak öğrenen organizasyonların geliştirilmesi,

Duruma göre stratejileri kullanmak,

Motivasyon stratejileri,

Karar stratejileri,

Yaratıcılık stratejileri,

Doğru kararların modellenmesi,

Başarılı yöneticilerin modellenmesi,

Yönetim, satış, pazarlama konusunda ikna kalıpları,

Bilinçaltı satış, ikna ve prezantasyon teknikleri,

Coaching.

Ve daha niceleri!

Mevcut olmayan davranışların kazanılması,

Bağımlılıkların giderilmesi ( Sigara, alkol, kumar,vb..),

Genellemesiz ve stressiz bir yaşam,

Self-motivasyon,• Yeme alışkanlıklarının değiştirilmesi,

Kilo almadan sigara alışkanlığından kurtulma,

Moral gerektiren tüm durumlar,

İç çatışmaların yok edilmesi ve iç barışın sağlanması,

Hayır diyebilmeyi öğrenme.

Ufuk Önen

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde aldığı Uluslararası İlişkiler Uzlanım Dalı eğitimine ve ticaret ağırlıklı iş yaşamına karşın; 1995 yılına geldiğinde çok farklı bir yolda yürümeyi tercih etti. 1995'te Kuraldışı Eğitim ve Danışmanlık'ta; Kendin Olmak, Kadın Erkek ve Kendini Tanıma gibi workshop çalışmalarıyla çıktığı bu yol, onu 1996'da Tayland'a kadar götürdü. 96'da başlayan bu hummalı çalışmalar; İngiltere, Tayland, Nepal ve Hindistan arasında, belki de insanın kendine ve mutlak saf doğrulara ulaştığı en güzel patika oldu onun için. Meditasyon ve Derin Trans, Bilinç, Bilinçaltı ve Zaman Çizelgeleri, Tai Masajı ve Beden Meridyenleri, Bio-Enerji ve Şifa eğitimleri aldı.1997'de Network 21 camiasında; İletişim ve Satış Teknikleri, İletişim Teknikleri, Pazarlık ve Uzlaşma Teknikleri, Liderlik ve Organizasyon gibi eğitimleri de deneyimlerine ekledi. İlerleyen yıllarda bu alanlarda Kişisel Gelişim, Sağlık, Rahatlama, Korku ve Fobileri Yenmek, Anksiyete Bozuklukları ve İlişkiler gibi uygulama alanlarında çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi. 2004 yılı Ufuk Önen için NLP eğitimlerinin yılı oldu. The Society of Neuro-Linguistic Programming, INALPTA International NLP Trainer Association ve National Guild of Hypnosis gibi önemli kuruluşlardan NLP Practitioner, NLP Practitioner I, Master Practitioner ve Hypnosis In-Depth eğitimlerini aldı. 2004 yerini 2005'e bıraktığında ise aldığı Reiki I, Reiki II ve Reiki ART eğitimleriyle donanımını çok daha üst seviyelere çıkardı.

Dr. Wayne W.Dyer'ın Pulling Your Own Strings/ Kendin Olmak (Kuraldışı Yayınları-1996) ve Dr. John C. Maxwell'in Leadership's ABC/ Liderlik Serisi (Network 21 Yayınları) gibi kitap ve CD lerin de çevirmeni olan Ufuk Önen'in tüm bu çalışmalarının yanı sıra SolSaTrans III, Liderlik, Bilinçaltı Olumlu Telkinler, Meditasyon, Sigarayı Bırakma, Kişilik Geliştirme gibi konu başlıkları altında kaset ve CD programları da bulunmaktadır.

Hayata gülümsemeyi ve yürüdüğü sokakta dahi ihtiyacı olanlara içindeki saf ve sevgi dolu enerjiyi aktarabilmeyi hedefleyen Ufuk Önen; yarını bugünkü düşüncelerimizle yarattığımıza inanlardan biridir.

Bandler Onaylı NLP Sertifika Programları. NGH Onaylı Hipnoz Sertifika Programı. NGH Certified Hypnoterapist, Certified Instructor of American NGH, INALPTA & The Society of NLP Master Practitioner, NLP Trainer, RASheeba ve Saf Dokunuş Master, Diabetes Motivational Coach, Reiki ART degree, Certified Trainer in : Leadership-Relationship-Effective Communication Skills-Self Discovery-Anxiety Disorders-Handling Manipulation-Meditation

Nlp Uygulayıcı (Practioner) Sertifika Programı

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Nlp Uygulayıcı (Practioner) Sertifika Programı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı