Ödenmemiş faturalar nedeniyle susuz kalan köy halkı yardım bekliyor - Son Dakika

Ödenmemiş faturalar nedeniyle susuz kalan köy halkı yardım bekliyor

2 ay önce

Aksaray'ın merkeze bağlı Sevinçli köyü halkı, hidrofor elektriğinin kesilmesiyle susuz kaldı. Evlerinde su kıtlığı yaşayan ve çözümü sokak çeşmesinde bulan köy sakinleri meydanda bulunan çeşmede bidonlarla uzun kuyruk oluşturdu.

Aksaray'ın merkeze bağlı 550 hane ve bin 800 nüfuslu Sevinçli köyünde yaklaşık bir haftadır su sorunu yaşanıyor. Ödenmemiş faturalar nedeniyle bu hale düştüklerini anlatan köy sakinleri, ellerinde bidonlarla sokak çeşmesinde su sırası bekliyor.

ARABA TUTUP ÇEŞMEDEN SU ÇEKİYORLAR

Hidrofor elektriğinin kesilmesiyle musluklardan bir damla su bile akmadığını söyleyen köy sakinleri bu durumun bir an önce çözüme kavuşmasını beklediklerini dile getirdi. Öte yandan köyde yaşayan Emet Yeşil adlı vatandaş ise, "Şimdi araba tutuyoruz, arabayla çekiyoruz suyumuzu. Ne yapalım?" ifadelerini kullandı. Köy halkı sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

Ödenmemiş faturalar nedeniyle susuz kalan köy halkı yardım bekliyor
Haber Yayın Tarihi: 09.12.2019 09:21 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Koronavirüs ile ilgili tüyler ürperten görüntü! Hastanın kriz geçirdiği anlar kamerada
Üç ay önce Elazığ'ı depreme karşı uyaran Naci Görür'den yeni açıklama: 5 bölge tetikte! Aksaray'da koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alınan Çinli turistler temiz çıktı

Son Dakika Haberleri