Öğrenciler, Pi Şeklinde Pastayla Yarıştı - Son Dakika

Öğrenciler, Pi Şeklinde Pastayla Yarıştı

21.03.2013 10:00
Öğrenciler, Pi Şeklinde Pastayla Yarıştı, System.String[]

Özel Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri, Dünya Pi Günü'nü pi şeklinde yaptıkları pastayla yarışarak kutladı.

Özel Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri, Dünya Pi Günü'nü pi şeklinde yaptıkları pastayla yarışarak kutladı.

Lisedeki etkinliğe İnönü Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan İçen'le öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İçen, burada yaptığı konuşmada, matematikteki sabitler arasında pi sayısı kadar ilgi çeken başka bir sayı bulunmadığını belirterek, bunun, matematik, bilim ve mühendislikte önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Rasyonel bir sayı olmayan pi sayısı için tarih boyunca çeşitli yaklaşık değerler kullanıldığını vurgulayan İçen, öğrencilere matematik ve bulmaca dolu günler diledi.

Pi şeklindeki pastaların beğeniye sunulduğu yarışmada, birinciliği Tuğçe Uysal, ikinciliği Betül Engin, üçüncülüğü de Tuğba Perinçek kazandı. - MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrenciler, Pi Şeklinde Pastayla Yarıştı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor Yıkılmış metruk evde insan kafatası ve kemikler bulundu Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti