Son Dakika Haberleri: Ordulu Genç, Soğuk Havada Denize Atlayıp Martıyı Kurtardı

Ordulu Genç, Soğuk Havada Denize Atlayıp Martıyı Kurtardı

3 ay önce

Ordu'da sahilde gezinirken üzeri kancalarla kaplı sahte balığı yemeye çalışan martı, soğuk havaya aldırış etmeden denize atlayan Emin Yeşiltaş isimli vatandaş tarafından kurtarıldı.

Ordu'nun Fatsa ilçesinde sahil üzerinde gezinen iki arkadaş denizde sahte balığı yemeye çalışan martıyı son anda kurtardı.

SOĞUK HAVAYA ALDIRMADAN DENİZE ATLADI

Fatsa Sahil Yolu üzerinde gezinen iki arkadaş Murat Yılmaz (29) ile Emin Yeşiltaş (31), deniz üzerinde bir martının çırpınmasıyla harekete geçti. Suyun yüzeyinde martının çırpındığını gören Emin Yeşiltaş, soğuk havaya aldırış etmeden hemen denize atladı. Denizden çıkan martının ağzında amatör balıkçılar tarafından unutulan sahte balığın olduğunu gören Emin Yeşiltaş, çevredekilerin yardımıyla martının ağzından kancaları kurtardı. Tüm olup bitenleri ise yanında bulunan arkadaşı Murat Yılmaz yaşananları cep telefonu ile kaydetti.

"HEPİMİZ BİRER CAN TAŞIYORUZ"

Yaşananları anlatan Emin Yeşiltaş, "Arkadaşlarla sahilde gezerken denizde bir tane martının çırpındığını gördüm. Uzaktan baktığımda martının bir balık yakaladığını, onu yemeye çalıştığını sandım fakat yaklaştığımda martının ağzında sahte balık olduğunu, boğazına kaçtığını kurtulmaya çalıştığını düşündüm. Biraz bekledikten sonra balık gittikçe halsizleşti ve suya batmaya başladı. Bu duruma daha fazla dayanamayıp denize girdim ve martıyı sahile çıkardım. Martıyı kayalıklara getirdiğinde martının ağzına balık avcılarının kullandığı sahte balığın iğnelerinin hem ağzına hem de ayağına takıldığını görünce şoka uğradım. Hepimiz birer can taşıyoruz. Bizler de asıl olan insanlığımızı yerine getirdik" dedi.

ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU

Martı kurtarılmasının ardından Emin Yeşiltaş isimli vatandaşın ellerinden uçarak tekrar özgürlüğüne kavuştu.

İşte herkesin takdirini kazanan o görüntüler;
Türkiye'de İlk Yüz Nakli Yapılan Hastayı Gören, Şaşıp Kalıyor Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye, Boş Meydana Konuştu