Sağlık çalışanlarına tatlı ikramı - Son Dakika

Sağlık çalışanlarına tatlı ikramı

22.10.2020 17:27

Ordu'nun Ünye ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle özveriyle çalışan, filyasyon ekiplerinin de aralarında bulunduğu sağlık personeline tatlı ikram edildi.

Ordu'nun Ünye ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle özveriyle çalışan, filyasyon ekiplerinin de aralarında bulunduğu sağlık personeline tatlı ikram edildi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İlçe Sağlık Müdürü Sinan Dinçer Ayyıldız'ı ziyaret etti.

Güney, burada yaptığı konuşmada, salgına ilişkin ilk başta merkezi bir bakış açısıyla mücadele yürütülürken yeni normal sürecin ardından inisiyatifin il ve ilçelere bırakıldığını söyledi.

Bu süreçte daha iyi neticeler ve sonuçlar alınması noktasında sağlık sektörünün tecrübesinin önemli olduğunu belirten Güney, şöyle konuştu:

"Evde karantinada kalması gerektiği halde evlerinde durmayanların denetimini de sıklaştıracağız. Bizler bu konuda da sizlere yardımcı olacağız. Belediye Başkanımız bu süreçte bizlere personel ve araç desteğinde bulundu. Biz bir aileyiz. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz. Yeter ki sorunun ne olduğunu bilip istişare ile bunu çözmeyi bilelim."

Tavlı ise ilçenin turizm faaliyetleri ve fındık hasadı nedeniyle yaz döneminde hareketli olduğunu ve bu nedenle Kovid-19 vakalarında artış yaşandığını aktardı.

Maske kullanımı ve sosyal mesafeye mutlaka uyulması gerektiğini vurgulayan Tavlı, "Biz şimdi burada maskeli ve mesafeli oturuyoruz. Çok yakın tanıdığımız birisi geldiğinde hemen maskemizi çıkararak sohbet ediyoruz. Bu da en büyük riski oluşturuyor. İnsan bu işi en çok tanıdığından kapıyor. Bu süreçte hemşehrilerimizden hassasiyet göstermelerini bekleriz." diye konuştu.

"8 bine yakın filyasyon yaptık"

Sağlık Müdürü Ayyıldız da hastanede yatırılması gereken vakaları izole araçlarla aldıklarını anlattı.

Vakaların, temaslıların evine gidilerek bilgilendirildiğini dile getiren Ayyıldız, "Karantinada kaldığı sürede olası aksaklıklarda nereyi araması gerektiğinin bilgilendirilmesini yapan bir de filyasyon araçlarımız var. Toplam 12 aracımız var. Bu araçlarımızla yeri geldiğinde diğer ilçelerimize de yardımcı oluyoruz. Bu süre zarfında toplam 8 bine yakın filyasyon yaptık." ifadelerini kulandı.

Kaymakam Güney ve Başkan Tavlı, filiyasyon ekipleri ve sağlık çalışanlarına tatlı ikramında bulundu.

Sağlık çalışanlarına tatlı ikramı
Sağlık çalışanlarına tatlı ikramı
Sağlık çalışanlarına tatlı ikramı
Sağlık çalışanlarına tatlı ikramı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sağlık çalışanlarına tatlı ikramı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kumar baskınında tuvalete ve tezgah altına saklandılar! Ortaya ilginç görüntüler çıktı Kumar baskınında tuvalete ve tezgah altına saklandılar! Ortaya ilginç görüntüler çıktı Bilim insanlarından büyük kentlerle ilgili araştırma: İthalat ve elektrik bağımlılığı sonları olacak Bilim insanlarından büyük kentlerle ilgili araştırma: İthalat ve elektrik bağımlılığı sonları olacak Kolombiya'daki hükümet protestosunda ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi Kolombiya'daki hükümet protestosunda ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi Survivor'a veda eden Melis Sezer, takım arkadaşına sitem etti Survivor'a veda eden Melis Sezer, takım arkadaşına sitem etti Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşandı Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşandı Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak
Advertisement