Ormanda Dereden Su İçti, Çalılardan Yatak Yaptı - Son Dakika

Ormanda Dereden Su İçti, Çalılardan Yatak Yaptı

10.04.2018 11:55
Ormanda Dereden Su İçti, Çalılardan Yatak Yaptı, System.String[]

Bursa’da doğa yürüyüşü için çıktığı Uludağ’da ormanda kaybolup 18 saat sonra sağlıklı bir şekilde bulunan 22 yaşındaki genç, ormanda geçirdiği o anları anlattı.

Bursa'da doğa yürüyüşü için çıktığı Uludağ'da ormanda kaybolup 18 saat sonra sağlıklı bir şekilde bulunan 22 yaşındaki genç, ormanda geçirdiği o anları anlattı.

Dereden su içip çalılardan yatak yaptığını anlatan 22 yaşındaki Hasan Can Altan ailesine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Uludağ Kirazlıyayla bölgesinde dün ailesiyle pikniğe giden Uludağ Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Hasan Can Altan, 16.00 sıralarında ormanlık alanda kayboldu. JAK, AFAD, NAK ve BAKUT ekipleri dün akşam saatlerinde 4 bir koldan arama faaliyeti başlattı. Gece verilen aranın ardından arama çalışmaları sabah yeniden başladı.

Bu arada, ormanlık alanda patika yolu takip ederek aşağı inen Altan, 19 kilometre yürüyerek yaklaşık 18 saat sonra Maksem Gökdere bölgesine indi. Burada yoldan geçen bir vatandaştan telefonunu alan Can Altan, ablası Ceren Altan Kara'yı aradı. Ablasıyla konuşan genç nerede olduğunu anlatırken, ablası, annesi ve diğer yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Hasan Can Altan'ın annesi Füsun babası Metin Altan ve ablası Ceren Altan Kara ile buluşması esnasında ise duygusal anlar yaşandı. Gözü yaşlı anne uzun süre oğluna sarılarak hasret giderdi.

"Çalılardan yatak yaptım, uyudum"

Dün geceden bu yana 100 kişilik ekip ile aranan Hasan Can Altan'ın rahat tavırları dikkat çekti. 18 saattir ormanda olduğunu belirten genç, "geceyi nasıl geçirdin, nereye sığındın?" sorusuna "Hiç bir yere sığınmadım. Çalılardan yatak yaptım, yattım, uyudum" cevabını verdi. Doğa yürüyüşü için ormana girdiğini belirten Hasan Can Altan, "Ailemden ayrıydım. Telefonumun şarjı bitmişti. Sadece dereden su içtim. Derenin yanında ateş yakıp, çalılardan yatak yaparak yattım" diye konuştu.

İvazpaşa Mahallesi'nde ailesi ve kurtarma ekipleriyle buluşan Hasan Can Altan 112 ekipleri tarafından yapılan sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna

götürüldü. - BURSA

Ormanda Dereden Su İçti, Çalılardan Yatak Yaptı
Ormanda Dereden Su İçti, Çalılardan Yatak Yaptı

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Ormanda Dereden Su İçti, Çalılardan Yatak Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor