OSMANİYE'DE 30 MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜNE KASK DAĞITILDI - Son Dakika

OSMANİYE'DE 30 MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜNE KASK DAĞITILDI

14.05.2022 12:47

OSMANİYE'de Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, 30 motosiklet sürücüsüne kask dağıtıldı.

OSMANİYE'de Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, 30 motosiklet sürücüsüne kask dağıtıldı.

Türkmen Belediyesi önünde düzenlenen programa Vali Erdinç Yılmaz, Toprakkale Kaymakamı Ali İhsan Selimoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş ve Türkmen Belediye Başkanı Veli Fidan katıldı. Vali Erdinç Yılmaz, kask dağıtımı öncesinde yaptığı konuşmada, Bugün, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Türkmen Beldesi Belediye Başkanımız tarafından motosiklet sürücülerimiz için temin edilen kaskların dağıtımını yapacağız. Kask kullanmadan yapılan trafik kazalarında çok ciddi yaralanmalar hatta ölümler meydana geliyor. Bunların önlenmesi hususunda ciddi anlamda koruyucu bir görev yapacak kaskların mutlaka kullanılması gerekiyor. Belediye Başkanımıza gösterdiği bu hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok anlamlı ve hayırlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Bütün sürücülerimize kazasız yolculuklar diliyorum. Trafik kurallarına mutlaka uymamız gerekiyor, kurallara uyduğumuzda kazaların çok azaldığını biliyoruz. Lütfen trafik kurallarına uyalım dedi.

Programın devamında sürücülere kaskları Vali Yılmaz ve protokol mensupları tarafından dağıtıldı. 'Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var' mottosuyla yapılan kask dağıtımıyla, meydana gelebilecek motosiklet kazalarında ölüm ve ağır yaralanma riskinin en aza indirilmesi hedeflendiği kaydedildi.

YORUMLAR
500
Yörükler şehir turunda bir araya geldi Yörükler şehir turunda bir araya geldi Bayburt Üniversitesinde kontenjanların tamamı doldu Bayburt Üniversitesinde kontenjanların tamamı doldu Türkmenistan, uluslararası ulaşım alanında yeni anlaşmalara imza attı Türkmenistan, uluslararası ulaşım alanında yeni anlaşmalara imza attı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel OSMANİYE'DE 30 MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜNE KASK DAĞITILDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement