Otizmli Gençler Sokak Sokak Çöp Topladı - Son Dakika

Otizmli Gençler Sokak Sokak Çöp Topladı

Otizmli gençler sokak sokak çöp topladıTEKİRDAĞ - Tekirdağ'da otizmli gençler, farkındalık oluşturmak amacıyla kentte bulunan bir bir caddeyi temizleyerek, çöp atmamaları konusunda vatandaşları uyardılar.

Otizmli gençler sokak sokak çöp topladı


TEKİRDAĞ - Tekirdağ'da otizmli gençler, farkındalık oluşturmak amacıyla kentte bulunan bir bir caddeyi temizleyerek, çöp atmamaları konusunda vatandaşları uyardılar.

Süleymanpaşa Belediyesi ve ZİÇEV Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen etkinliğe, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Tekirdağ Şube Müdürü Yaşar Güneş'in yanı sıra çok sayıda otizmli genç katıldı.

Dünya Otizm Farkındalık Ayı etkinlikleri çerçevesinde, Tekirdağ Valiliği önünde bulunan Atatürk anıtına otizmli gençler tarafından çelenk sunumuyla başlanan etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, otizm çocuklarının çeşitli halk oyunları ve tiyatro gösterileri ile devam etti.

"Bu kardeşlerimizin üretken hale gelmesi, ürettikleriyle geçinebilir duruma gelmesi için çalışmamız devam ediyor"

Başkan Eşkinat, burada yaptığı konuşmada, "İki tane nokta var. Bir tanesi çevre otizm ilişkisi ve bu etkinlikte vurgulanan o. Gerçekten dünyanın doğallığı bozuldukça, İnsanlarında genlerinde, doğasında bozulmalar oluyor. Otizm kardeşlerimiz bu bakımdan önemli bir ders verecek. Çevreyi temizleyecekler ama o çevreninde temiz kalmasını isteyecekler. Bir diğer konuda toplumun bir gerçeği olan. Bu kardeşlerimizin üretken hale gelmesi, ürettikleriyle geçinebilir duruma gelmesi, bu konuda da bir çalışmamız devam ediyor. Şu anda açıklamayayım ama herhalde bir ay içinde bu çocuklarımızın bir kısmını üretime katacak belediyemizin içinde bir atölyede bir değerlendirme fırsatı bulacağız. Hiç kimse dünyaya farklı olarak gelmedi, herkes insan olarak geldi. Hepimiz farklıyız ama birbirimizi bir bütün olarak kucaklamak bir insanlık görevimizdir" diyerek konuşmalarını noktaladı

Sokak sokak çöp topladılar

Başkan Eşkinat'ın konuşmasının ardından otizme farkındalık oluşturmak amacıyla otizmli gençler hükümet caddesinde sokak soka gezip, temizlik yaparak, vatandaşları yere çöp atmaları konusunda uyarıda bulundular.

Otizmli Gençler Sokak Sokak Çöp Topladı


Son Dakika

Seda Sayan, O Ses Türkiye jüriliğinden ayrıldı Şef Arda Türkmen, kendisinden 15 yaş küçük fenomen Melodi Erbirliler ile aşk yaşamaya başladı "New York'un yarısıyla yattım" demişti! Bebeğini emzirirken poz verdi Koronavirüs kapan çalışanı işten çıkardığı ileri sürülen Şahan Gökbakar, iddiaları yalanladı Acun Ilıcalı, uyarılara gülerek cevap veren Yunus Emre'ye sert çıktı: Böyle bir yarışmacıyı yarışmada görmek istemiyorum Müge Anlı oyuncu Sumru Yavrucuk'un köpeğini bulmak için harekete geçti Program sunucusu By Kuş'tan Almanya'da Türk bayrağı resminin üzerinde kumar oynama skandalına tepki Kenan Doğulu, doğum gününü kutlayan eşi Beren Saat'in paylaşımını ne beğendi ne de yorum yaptı Şeyma Subaşı, Acun Ilıcalı'nın yeni sevgilisiyle olan fotoğrafını beğendi Şahan Gökbakar, güvenlik görevlisini koronavirüslü diye işten mi çıkardı? ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu Evlat acısı yaşayan Ebru Şallı, İstanbul'dan uzaklaşmaya karar verdi Pınar Altuğ, eşi Yağmur Atacan'la olan fotoğrafını paylaştı: Hep baş başa verelim biz seninle Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil