Son Dakika Haberleri: Özel Çocuklar Özel Sınıflarına Kavuştu

Özel Çocuklar Özel Sınıflarına Kavuştu

7 ay önce

Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Coşkun Erte Pınar Ortaokulunda yapılan engelli öğrenci sınıfının açılışına katıldı.

Özel Çocuklar Özel Sınıflarına Kavuştu, System.String[]
Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Coşkun Erte Pınar Ortaokulunda yapılan engelli öğrenci sınıfının açılışına katıldı.

İlköğretim Haftası kapsamında birçok okula sürpriz ziyaretlerde bulunan Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün bu seferki durağı, Ekin Mahallesi'nde bulunan Coşkun Erte Pınar Ortaokulu oldu. Müstakil Kamu Çalışanları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MÜSDER) tarafından yapılan engelli öğrenci sınıfının açılışına katılan Akgül, "Birçok okul programına katılıyorum ama bu program gerçekten çok özel ve anlamlı. Bugün eğitimden sosyal hayata kadar birçok konuda yapılan düzenlemelerle birlikte hem engeller kaldırılıyor hem de bu bireylerin neler yapabileceği gözler önüne seriliyor" dedi.

Birçok yenilik geldi

Engelli bireylerin sosyal hayata katkı sağlamaları adına bugüne kadar birçok yenilik getirildiğini ifade eden Mamak Kaymakamı Ziya Polat, "Fırsat verildiğinde bu özel çocuklarımızın neler yapabildiğini görüyoruz. Bugün spordan sanata kadar birçok alanda adını duyurmuş özel çocuklarımız var. Bugün açılan bu özel sınıftan da başarılı bireyler çıkacağına inanıyorum" dedi. - ANKARAFatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu Hakim, Adil Yargılama İçin Duruşma Salonundan Çıktı 15 Metrekarelik Odada Ürettiği Yemle, Hayvanlarını Besliyor