Son Dakika Haberleri: Bursaspor Stadında Timsah Kafasının Yapımı Bitmek Üzere

Bursaspor Stadında Timsah Kafasının Yapımı Bitmek Üzere

3 gün önce

Bursaspor'un yeni stadyumu, timsah kafasının büyük oranda tamamlanmasıyla gerçek görünümüne kavuştu.

Bursaspor'un 17 Ocak 2016 tarihinden bu yana maçlarına ev sahipliği yapan  Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu, projesiyle dünyanın en heyecan verici stadyumları arasında yer almıştı. Temeli atıldığı 1 Haziran 2011 tarihinden itibaren yapımı sürdüğü sırada özellikle timsah kafası figürüyle  Avrupa'da da adından sıkça söz ettiren stadyum, büyük çaplı eksiklerine rağmen geçen yıl Ocak ayında  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenen görkemli bir törenle açılmıştı.

"EN HEYECAN VERİCİ STATLAR" LİSTESİNDEYDİ

Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden olan ' Avrupa Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards)' yarışmasının 'kamusal yapılar' kategorisinde mimarisiyle ödüle layık görülen yeni stadyum,  İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetesi  The Telegraph tarafından da 'dünyanın en heyecan verici 10 stat projesi' arasında gösterildi. Ancak özellikle 'timsah kafası' figürüyle büyük ilgi çeken stadın kafa kısmının yapımın bir türlü tamamlanmaması futbolseverler tarafından eleştirilmişti.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Taraftarların yapımını heyecanla beklediği timsah kafası figürünün çalışmalarında sona gelindi. Membranların giydirilmesinin ardından büyük ölçüde ortaya çıkan timsah figürü, İHA ekibi tarafından drone ile havadan görüntülendi. Geçen yıl 10 yıllığına  Bursaspor'a devredilen stadyumunun kafa kısmının altı için projede  Bursaspor müzesi, özel tanıtımlar için sinema salonu ve yeme içme gibi alanlar bulunuyor. Bu alanların gelecek yıl mayıs ayına kadar tamamlanması bekleniyor.

Ayrıca Kuzey Kale Arkası bölümünde bulunan timsah çenesi, 28 metre ile  Türkiye'nin en büyük konsolu olma özelliği taşıyor.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


NATO'dan Sonra Norveç de Türkiye'den Özür Diledi NATO Tatbikatındaki Skandalla İlgili Soruşturma Başlatıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Maçka Şehidi Eren Bülbül'ün Evini ve Kabrini Ziyaret Edecek Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı