Son Dakika Haberleri: Paris'te Eylemlerin Şiddeti Artıyor

Paris'te Eylemlerin Şiddeti Artıyor

10 gün önce

– Fransa genelinde başlayan ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların protesto edildiği 'sarı yelekliler' eylemlerinde bugün 700'den fazla protestocu gözaltına alındı.

Paris'te Eylemlerin Şiddeti Artıyor, System.String[]
Fransa genelinde başlayan ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların protesto edildiği 'sarı yelekliler' eylemlerinde bugün 700'den fazla protestocu gözaltına alındı.

Fransa Dışişleri Bakan Yardımcısı Laurent Nunez protestolara ülke genelinde 31 bin kişinin katıldığını; 8 bini Paris'te olmak üzere 89 bin polis memurunun görevlendirildiğini açıkladı.

Polisin, müzeler, turistik alanlar ve pek çok metro istasyonunu kapatmak gibi geniş güvenlik önlemleri aldığı Paris'te, protestolar gün içinde sakin geçse de akşam saatlerinde eylemler sertleşti. Bazı protestocular kaldırım taşlarını söktüler,  Şanzelize'de bazı iş yerleri taşlandı ve araçlar ateşe verildi.

Eylemlerin sertleşmesi sonrası polis, biber gazı ve tazyikli su kullandı. Eylemler kapsamında şu ana kadar 1,500'den fazla kişinin gözaltına alındığı; en az üç kişinin hayatını kaybettiği ve 222'si polis olmak üzere 1,000'den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi. - DuruelFransa'da Sarı Yelekliler Otoyol Gişesini Ateşe Verdi Milli Oyuncu Mehmet Zeki Çelik, Lille Formasıyla Fransa'yı Kasıp Kavuruyor

15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı 23 Yaşındaki Sapık, Gizlice Girdiği Evde Ölü Kadınla Cinsel İlişkiye Girdi