PKK'lıların Tabur ve Karakola Saldırısı Son Anda Önlendi - Son Dakika

PKK'lıların Tabur ve Karakola Saldırısı Son Anda Önlendi

13.10.2014 22:05
PKK'lıların Tabur ve Karakola Saldırısı Son Anda Önlendi

PKK'lılar Tunceli Geyiksuyu köyündeki Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı ile Jandarma Karakolu Komutanlığı binalarına sızmaya çalışınca çatışma çıktı.

Tunceli kent merkezine 30 kilometre mesafede bulunan Geyiksuyu köyündeki Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı ile Geyiksuyu Jandarma Karakolu Komutanlığı binalarına ve üs bölgelerine sızmak isteyen bir grup PKK'lı güvenlik güçleri tarafından son anda fark edildi.

PKK'lıların Tabur ve Karakola Saldırısı Son Anda Önlendi

3 AYRI NOKTADA ÇATIŞMA ÇIKTI

Güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında 3 ayrı noktada çatışma çıktı. PKK'lılar yoğun havan atışları karşısında ormanlık alana doğru kaçtı.

Tunceli'nin merkez Geyiksuyu köyündeki Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı ile Geyiksuyu Jandarma Karakol Komutanlığı binaları ile üs bölgelerine PKK tarafından bu akşam saat 18.30 sıralarında yapılmak istenen saldırı son anda önlendi. Tabur komutanlığı ve jandarma karakolunun üs bölgelerinde bulunan mevzilere sızmaya çalışan kalabalık bir PKK'lı grubu termal kameralar ve nöbetçi askerler tarafından fark edilince çatışma çıktı. PKK'lılar, Karakol ve Tabur ile askerlere biksi uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Karakol ve taburda görevli askerler ise PKK'lılara ağır makinalı ve uçaksavarlar ile anında karşılık verdi. PKK'lıların bulunduğu üç bölge yoğun ateş altına tutuldu. Güvenlik güçlerinin yoğun ateşine rağmen askerlerin bulunduğu mevzilere sızmaya çalışan PKK'lılara uçaksavarların yanısıra havanlar atıldı. Karakol ve Tabur'da görevli askerlerin mevzilere sızmaya çalışan PKK'lılara havan atması üzerine, PKK'lılar ormanlık alana doğru geri kaçarak izlerini kaybettirmeye çalıştı.

PKK'lıların Tabur ve Karakola Saldırısı Son Anda Önlendi

HELİKOPTER DESTEKLİ OPERASYON

PKK'lıların geri çekilmesinden sonra Tabur komutanlığından askerler stratejik noktalara sevk edilip konuşlandırılırken, 2 kobra helikopteri ise bölgede keşif uçuşu yaptı ve PKK'lıların bulunabileceği bazı bölgeyi bombaladı. PKK'lıların saldırısından sonra Tabur komutanlığı ile Jandarma Karakol Komutanlığı'nda güvenlik en üst seviyeye çıkarılırken, Tunceli il genelindeki diğer karakolları ise saldırı yapılabileceği ihtimaline karşı uyarıldı. Bölgede helikopter destekli operasyonlar halen devam ediyor.

TUNCELİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Tunceli Valiliği'nden de bir açıklama yapıldı. Tunceli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"13 Ekim 2014 günü saat 17.00 sıralarında İlimiz Merkez Geyiksuyu Köyünde konuşlu Tunceli Jandarma Komando Tabur Komutanlığı hizmet binasına BTÖ mensuplarınca uzak mesafeden silahlı saldırıda bulunulmuş, güvenlik güçlerimizin anında karşılık verdiği saldırıda herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir."

YORUMLAR (18)
  • Ayhan taş: yaşasın kürt türk kardeşliği kahrolsun hainler hiç bir kuvvet ülkemizi bölemeyecektir siz siz olun sürekli yapıcı olun yıcı olmayın Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ayhan taş: Arkadaşlar ölüm çare değil şu kısacık hayatta insanca yaşmak varken neden hep kötülük olsun kötü düşünmekte Allah katında günahtır şeytana uymayalım kelimeyi şahadet getirin bakın içiniz ne kadar ferahlanacak Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ahmet çalkamış: nerede çözüm süreci pkk her zaman eli silahlı bekliyor çözümde yok süreçte geri zekalılar hala anlayamadı Cevap Yaz 22 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel PKK'lıların Tabur ve Karakola Saldırısı Son Anda Önlendi - Son Dakika


Advertisement