Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle itilen motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu - Son Dakika

Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle itilen motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu

25.02.2021 23:58

Kuzey Kore'deki Rusya Büyükelçiliği'nde çalışan 8 kişi, Rusya tarafına geçmek için elle itilen ve demiryollarında kullanılan drezin isimli motorsuz bir aracı kullandı. Yaklaşık 1 kilometre boyunca aracı ittirerek karşıya geçmeye çalışan görevliler, görüntülerin paylaşılması sonucu Rusya'da gündem yarattı.

Kuzey Kore'deki Rusya Büyükelçiliği'nin üçüncü sekreteri Vladislav Sorokin ve ailesi başta olmak üzere toplam 8 kişi Rusya'ya dönüş için önce Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'tan tren ile Rusya sınırı yakınlarına geldi. 32 saat süren tren yolculuğunun ardından otobüse binen çalışanlar, 2 saatlik yolculuğun ardından Rusya sınırına ulaştı.

MOTORSUZ ARACI ELLERİYLE İTTİLER

Korona virüs salgını nedeniyle kapalı olan sınırdan Rus diplomatların ve ailelerinin ülkeye dönüş anları ise oldukça zorlu oldu. Rusya Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore'den dönüş yapan aileler için demiryolu işçilerinin kullandığı drezin isimli motorsuz demiryolu aracının dizayn edildiğini, bavulların ve çocukların bu araca konulduğunu yetişkinlerin ise aracı elleriyle iterek Rusya tarafına geçtiğini ifade etti.

Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle ittirdikleri motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu

DÖNÜŞ ANLARI RUSYA'DA GÜNDEM OLDU

Tümen nehri üzerindeki tren yolu köprüsü üstünden geçen diplomat ve ailelerinin, 1 kilometreden fazla yolu bu şekilde geçtiği aktarılırken ardından Vladivostok'a geçtikleri ve tahsis edilen araçlarla evlerine gönderildikleri belirtildi. Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore Büyükelçiliği'nde çalışan diplomatların ve ailelerin dönüş anlarına dair fotoğraf ve görüntüler paylaşırken, bu ilginç geri dönüş anları Rusya'nın gündemine oturdu.

Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle ittirdikleri motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu
Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle itilen motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Rus diplomatların Kuzey Kore'den elle itilen motorsuz araçla dönüş anları gündem oldu - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Bileğinde kırık tespit edilen Altay Bayındır ameliyat masasına yatıyor, en az üç ay oynayamayacak Bileğinde kırık tespit edilen Altay Bayındır ameliyat masasına yatıyor, en az üç ay oynayamayacak Serenay Sarıkaya, Haldun Demirhisar ile aşk söylentilerine son noktayı koydu Serenay Sarıkaya, Haldun Demirhisar ile aşk söylentilerine son noktayı koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışında yine çevre düzenlemesi uyarısı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışında yine çevre düzenlemesi uyarısı yaptı İBB'nin Adalar'dan toplatıp sahiplendirdiği atlar tartışma konusu oldu! Hatay'a gönderilen 50 at kayıp İBB'nin Adalar'dan toplatıp sahiplendirdiği atlar tartışma konusu oldu! Hatay'a gönderilen 50 at kayıp Koronavirüse yakalandığını duyurduktan 10 saat sonra hayatını kaybetti Koronavirüse yakalandığını duyurduktan 10 saat sonra hayatını kaybetti Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu? Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu? Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti
14:18