Sağlık Bakanı Koca 29 Mayıs'ta açılacak Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin özelliklerini paylaştı - Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca 29 Mayıs'ta açılacak Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin özelliklerini paylaştı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Twitter hesabından paylaştığı videoda yer alan bilgilere göre Sancaktepe'ye yapılan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi İstanbul'da olması beklenen olası büyük depremden etkilenmemesi için tek katlı olarak inşa edildi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: "Sadece 45 günde tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Cumhurbaşkanımızın katılacağı törenle yarın saat 14.00'te açılıyor. Depremde zarar görmeyecek şekilde yapılan, tek katlı yeni hastanemizle İstanbul, salgına ve her türlü deprem ve afete karşı hazır hale gelecek."

HASTANENİN ÖZELLİKLERİ

Depremde zarar görmeyecek şekilde tek katlı olarak inşa edilen hastane; İstanbul'u salgın, deprem ve her türlü afete hazır hale getirecek, giderek büyüyen sağlık turizminde etkin rol oynayacak.

75 bin metrekarelik kapalı alana kurulu olan hastanede 432 yoğun bakım odası, 576 yoğun bakım altyapısına sahip hastane odası ve 1008 yatak kapasitesi bulunuyor.

Ayrıca hastanede yer alan 100'e yakın diyaliz ünitesiyle kronik böbrek hastalarının ihtiyacı karşılanacak. Tam teşekküllü 16 ameliyathaneye sahip olan hastanede 4 tomografi odası, 2 x-ray odası 4 MR odası bulunuyor.

Havalimanına yakın olan hastane uçakla getirilen hastaların da hastaneye hızlı bir şekilde ulaşmalarına da imkan sağlıyor.

Son Dakika

01:02 Meral Akşener, İYİ Partili Levent Özeren'in hakaret mesajları için Semiha Yıldırım'dan özür diledi 23:42 Ayasofya'daki mozaikler ve semboller ne olacak? Herkesin aklındaki tek soru yanıt buldu 23:30 Bataklık Operasyonu kapsamında 16 şirkete kayyum atandı 22:57 Son Dakika: 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Ayasofya kararına ilk yorum: Emeği geçenleri tebrik ederim 22:33 Son Dakika: Cami rahatsızlığı büyüyor! Ayasofya kararına bir tepki de ABD'den geldi 22:26 Yıldız Tilbe'den Ayasofya paylaşımı: Allah devletimize, milletimize zeval vermesin 22:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya'nın önünde toplananları uyardı: Gösteri yapmak doğru değil 21:21 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Yunanistan'a Ayasofya yanıtı: Herkes kararımıza saygı duysun 21:16 Vefat eden annenin doğuma 10 gün kala paylaşımları yürek dağladı 20:09 Isparta'da koronavirüs vaka sayısı 9 kat arttı, Vali'den uyarı gecikmedi: Rehavete kapılmayın 19:44 TFF'nin tescil kararı sonrası 2. Lig ekibi Ankara Demirspor, ligden çekildi 19:30 Binali Yıldırım'ın eşine hakaret eden Özeren'den "Pişman mısınız?" sorusuna tepki çeken yanıt 19:10 Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi kararına Bahçeli'den ilk tepki: Tertemiz alınların secdeyle buluşması sağlanmıştır 19:07 Balıkesir'de AK Parti'nin 5 ilçe başkanı istifa etti 18:13 Ayasofya'nın cami olması sonrasında HDP'li vekillerden ilk tepkiler