Salon'da Gümbür Gümbür Bir Akşam Thundercat - Son Dakika

Salon'da Gümbür Gümbür Bir Akşam Thundercat

08.12.2015 17:45
Salon'da Gümbür Gümbür Bir Akşam Thundercat, System.String[]

Thundercat, 8 Aralık akşamı Limits Off konserleri kapsamında enerji dolu sahnesini Salon'a taşıyor.

Bas gitarla 15 yaşında tanışan California doğumlu Stephen Bruner - nam-ı diğer Thundercat - ünlü prodüktör Flying Lotus'un bütün albümlerinde yer aldı. Yılın en iyi albümleri arasında gösterilen Kendrick Lamar'ın To Pimp A Butterfly'da da en büyük role sahip müzisyen olarak gösterilen Bruner, özellikle Erykah Badu'nun New Amerykah (2008) ve Flying Lotus'un Cosmogramma (2010) albümlerindeki işleriyle beğeni topladı. Stanley Clarke ve George Duke gibi 1970'lerin caz fusion müzisyenlerinden etkilendiği ilk solo albümü The Golden Age of Apocalypse'i ise 2011'de piyasaya sürdü. The Beyond/Where Giants Roam (2015) albümü ise Pitchfork, NME ve Resident Adviser'ın "2015'in En İyi Albümleri" listelerinde yer alıyor.

Müzisyen bir ailede doğan Stephen Bruner'ın babası Ronald Bruner Sr., Temptations, Diana Ross, Gary Bartz ve Gladys Knight gibi grup ve müzisyenlerle çalmış dünyaca ünlü caz bateristi olarak tanınıyor. Abisi Ronald Bruner ise Jr. Roy Hargrove, Stanley Clarke ve Wayne Shorter gibi isimlerle çalmış Grammy ödüllü bir davulcu olarak müzik piyasasında kendini kanıtladı. Ailesinden gelen bu müzik mirasını devralan Stephen Bruner ise liseye devam ederken, abisinin de içinde bulunduğu West Coast'lu emektar punk grubu Suicidal Tendencies'e basçı olarak katılarak müzik hayatına atıldı. 16 yaşındayken Stanley Clarke'la Japonya'da tura çıkan başarılı müzisyenin, yakın zamanda birlikte çalıştığı isimler arasında Kamasi Washington, Wiz Khalifa ve Earl Sweatshirt gibi sanatçılar bulunuyor.

Thundercat son olarak, ABD'li elektronik müzik prodüktörü Mono/Poly'yle birlikte, Paris'te yaşanan terör olaylarında hayatını kaybedenlerin anısına Paris adında, yaklaşık bir buçuk dakikalık kısa bir enstrümantal çalışmayı takipçileriyle paylaştı.

Thundercat'e Herbie Hancock desteği

Thundercat'in The Beyond/Where Giants Roam (2015) albümündeki Lone Wolf and Cub şarkısında yer alarak sanatçıyı destekleyen Herbie Hancock, bu işbirliğinden duyduğu mutluluğu ise şu sözlerle açıkladı: "Yaptığımız çalışmanın tanımlaması gerçekten çok zor çünkü içeriğinde hip-hop, rap, elektronik, caz ve klasik müzik unsurlarının hepsi var. Sınırları çok geniş ve çok açık: bir taraftan sokakta olan müziğe dokunurken diğer yandan deneysele uzanıyor. Bu bende de epey merak uyandırdı. Bu genç seslere, kendimden bir şeyler verebileceğime ve birlikte yeni bir tat yakalayabileceğimize dair bir şeyler hissediyorum". Thundercat'le yeni işbirliklerinde de bulunacaklarını yakın zamanda müjdeleyen Hancock, dinleyicileri bekleyen eserlerin yine "caza veya cazın yeni bir tür formuna referansta bulunan, onunla bağ kuran bir çeşit yer altı hareketi"ne mensup olacağını belirterek müzikseverleri heyecanlandırdı.

Türlerarası prodüktör Stephen Bruner'in alter egosu Thundercat, funk, caz, R&B, saykedelik ve elektronik müziğin bir arada olacağı enerji dolu bir gece için Limits Off konserleri kapsamında, 8 Aralık Salı akşamı 21.30'da Salon'da takipçileriyle buluşacak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Salon'da Gümbür Gümbür Bir Akşam Thundercat - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arka Sokaklar dizisindeki aşı sahnesi tepki çekti, kısa sürede binlerce tweet atıldı 00:43 Arka Sokaklar dizisindeki aşı sahnesi tepki çekti, kısa sürede binlerce tweet atıldı Ustaların büyük hatası! Oto tamircisinde çıkan yangında 11 yaşındaki çocuk can verdi 00:23 Ustaların büyük hatası! Oto tamircisinde çıkan yangında 11 yaşındaki çocuk can verdi Serdar Ortaç'a ünlü oyuncu Zafer Algöz'den sert tepki! Beşiktaş taraftarından beğeni yağdı 00:03 Serdar Ortaç'a ünlü oyuncu Zafer Algöz'den sert tepki! Beşiktaş taraftarından beğeni yağdı
Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar 23:38 Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz 22:40 Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti 21:30 Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti
Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler 18:54 Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı 18:04 Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı
Advertisement