Son Dakika Haberleri: Samsun'dan Kısa Kısa

Samsun'dan Kısa Kısa

10 ay önce

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Ladik Gölü'nde yapımı süren kuş gözlem kulesinin belediyeye devri için Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer ile bir araya geldi.

Samsun'dan Kısa Kısa, System.String[]
Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Ladik Gölü'nde yapımı süren kuş gözlem kulesinin belediyeye devri için Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer ile bir araya geldi.

Özbalcı, Ladik Gölü'nün başta turna balığı olmak üzere lezzetli balık türlerini barındırdığını söyledi.

Gölün üzerinde yüzen ot köklerinden oluşan adacıklarla birçok kuş türlerinin yuva yaparak üremelerine imkan verdiğini anlatan Özbalcı, "Gölümüzde yüzer adalar bulunuyor. Bugüne kadar gölde yaklaşık 40 kuş türü gözlenmiş. Göl ile çevresindeki kuş zenginliği ve çeşitliliğinin oluşturduğu bu güzelliğin tanıtılması, araştırmacıların ve doğal sit alanına gelen ziyaretçilerin daha rahat ve güvenli gözlem yapabilmesi maksadıyla Kilise Tepe alanına 13,7 metre yüksekliğinde ahşap kuş gözlem kulesi yapılıyor." dedi.

Gölü turizme kazandırabilmek amacıyla hazırladıkları birçok projeyi ilgili kurumlara sunduklarını dile getiren Özbalcı, şunları kaydetti:

"Amacımız Ladik Gölü'nün doğal dengesinin korunarak turizme kazandırılması ve ilçemize kaynak olması. Projemizde yer alan Ladik Gölü Ziyaretçi Merkezi ve Kuş Gözlem Kulesi, bunlardan biriydi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz kulemizi inşa ediyor. Ladik Belediyesi olarak kulenin turizme kazandırılması için devrini alıp, işletmeciliğini yapacağız."

Kılınçer ise Ladik Gölü'nün doğal güzelliği, etrafının ağaçlarla çevrili olması, insanı dinlendiren temiz havası ile ilçenin önemli bir turizm alanları arasında yer aldığını söyledi.

Dış yapısı tamamlanan kulenin iç dekorasyonu ve çevre düzenlemesi bittiğinde hizmete sunulacağını belirten Kılınçer, kulenin işletmesini Ladik Belediyesine devredeceklerini ifade etti.

Engelli öğrenciler kızakla kaydı

Ladik Akdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel eğitim sınıfı öğrencileri, Akdağ Kayak Merkezi'nde kayarak eğlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, engelli öğrenciler için çeşitli alanlarda sosyal faaliyetler düzenlemeye önem verdiklerini söyledi.


Düzenledikleri sosyal amaçlı etkinliklerin engelli öğrenciler üzerinde olumlu sonuçlar yarattığının gözlemlendiğini vurgulayan Sancı, "Engelli öğrenciler için uygulamaya aldığımız sosyal etkinliklerinden biri de onları Akdağ Kayak Merkezi'ne götürerek kayak yapmalarını sağlamaktı. Öğrencilerimiz, öğretmenleri nezaretinde kayak merkezine götürülerek önce tesisler gezdirildi. Ardından kayak konusunda eğitim verildi. Sonra da kızakla kaymaları sağlandı." diye konuştu.

Sancı, engelli öğrencilere yönelik sosyal etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti.Oyuncu Funda Eryiğit, Can Kırıkları'ndaki Tecavüz Sahnesiyle İlgili İlk Kez Konuştu: Kendimi Kötü Hissettim Manken Marisa Papen'in, Ayasofya'da Soyunduğu Ortaya Çıktı!

Kaşıkçı'nın Ölüm Emri, Skype Üzerinden Verildi: Bu Köpeğin Kafasını Bana Getirin