Samsun Devlet Opera ve Balesi "Hu¨zu¨nlu¨ Bir Sonbahar Aks¸amı" konseri verecek - Son Dakika

Samsun Devlet Opera ve Balesi "Hu¨zu¨nlu¨ Bir Sonbahar Aks¸amı" konseri verecek

23.10.2020 10:33
Samsun Devlet Opera ve Balesi

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mu¨cadelede go¨rev alırken hayatını kaybeden sagˆlık c¸alıs¸anlarına ithafen "Hu¨zu¨nlu¨ Bir Sonbahar Aks¸amı" adlı konser verecek.

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mu¨cadelede go¨rev alırken hayatını kaybeden sagˆlık c¸alıs¸anlarına ithafen "Hu¨zu¨nlu¨ Bir Sonbahar Aks¸amı" adlı konser verecek.

SAMDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Barış Salcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarına ithafen düzenlenen konserin çok anlamlı ve önemli olduğunu söyledi.

Salcan, SAMDOB olarak sağlık çalışanlarını önemsediklerini belirterek, "Dünya geneline yayılan Kovid-19 salgınında ülkemizde canla başla çalışan sağlıkçıları unutmadık. Konseri, hayatlarını bizler ic¸in feda eden sagˆlık c¸alıs¸anlarına ithaf ediyoruz." dedi.

Senfonik konserde 27 orkestra sanatçısının yer aldığını anlatan Salcan, konserin sosyal mesafe kuralı gözetilerek 1,5 metre arayla düzenlenen koltuk dizilimiyle Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda gerçekleştirileceğini kaydetti.

Toplam 134 kişinin katılabileceği konser, 26 Ekim saat 20.00'de düzenlenecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Samsun Devlet Opera ve Balesi 'Hu¨zu¨nlu¨ Bir Sonbahar Aks¸amı' konseri verecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Alman futbolcu Sami Khedira, Juventus'tan ayrılmayı düşünüyor 4 yaşındaki çocuğun üstünden ticari taksi geçti, ağabeyi baygınlık geçirdi! Feci kaza kamerada Kestiği ağacın altında kalan orman işçisi, feci şekilde can verdi Yalın ayak fırına giren şahıs uyuyan fırıncının telefonunu çaldı Oyuncu Ezgi Mola'dan hamilelik iddialarına sert çıkış: Terbiyesizce bir haber keşke sorsaydınız Profesörün tecavüzle suçlandığı davada 'sperm' delili kayboldu Ali Koç Los Angeles'ta 14,5 milyon dolara aldığı malikanenin parasını nakit ödemiş Ali Babacan: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifini kabul etmedim