Son Dakika Haberleri: Sarıyer Belediyesi'nden "Vefa Projesi"

Sarıyer Belediyesi'nden "Vefa Projesi"

2 yıl önce

Sarıyer Belediyesi tarafından "Vefa Projesi" kapsamında Tarabya Meydanı'nda yenilenen parka, Batı Trakya Türkleri için mücadele veren Dr. Sadık Ahmet'in adı verildi.

Sarıyer Belediyesi'nden

Sarıyer Belediyesi tarafından "Vefa Projesi" kapsamında Tarabya Meydanı'nda yenilenen parka, Batı Trakya Türkleri için mücadele veren Dr. Sadık Ahmet'in adı verildi.


Belediyeden yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında onurlu yaşamlarıyla toplumda ön plana çıkmış emekçilerin isimleri Sarıyer'de ölümsüzleşiyor. Tamamen yenilenen parka Batı Trakya Türkleri için mücadele veren Dr. Sadık Ahmet'in adı konuldu.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Şükrü Genç, toplumların birbirleriyle düşmanlığının olmadığını belirterek, bunu özellikle tırmandıran radikal yapıların olduğunu vurguladı.


Sadık Ahmet'in toplum adına mücadele verdiğini kaydeden Genç, "Toplumu adına mücadele veren önemli isimlerin Sarıyer'de yaşaması bize huzur veriyor. Vatanı için mücadele eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum." ifadelerini kullandı.


Genç, vatandaşlara parkların korunması konusunda duyarlı olması gerektiğini anlatarak, çocuk oyun aletlerinin kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yakılarak kullanılamaz hale getirilmesini de kınadığını aktardı.


Tamamen yenilenen park, yayalar, bisikletler ve engelliler için uygun hale getirildi. Çocukların daha işlevsel bir oyun alanına sahip olmaları için oyun grupları yenilerek zemin döşemeleri yapıldı. Yetişkinler için fitness alanı yerleştirilen parkın içerisinde bulunan Sultan 2. Mahmud Çeşmesi'nin temizliği ve bakımı yapıldı. Park içerisinde Sarıyerli kadınlar tarafından rengarenk örgülerle kaplanan ağaçlara kuş yuvası eklendi.


Etkinliğe, Dr. Sadık Ahmet'in arkadaşı Tahsin Sarıoğlu, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber Yayın Tarihi: 04.05.2018 06:58 Kaynak: AAGurbetçilerin emeklilik şartları değişti!
Kavanoz kapağı yok satıyor! 1 kamyon mal yarım saat içerisinde tükeniyor Lüks otomobilde intihar etmek isteyen kadın son anda kurtarıldı