Son Dakika Haberleri: Sason'da 48 Genç Çiftçiye Hibe Desteği

Sason'da 48 Genç Çiftçiye Hibe Desteği

17 gün önce

Batman'ın Sason ilçesinde 2017 yılı içerisinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı'nda bulunan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında 48 gence hibe desteği sağlandı.

Sason'da 48 Genç Çiftçiye Hibe Desteği, System.String[]
 Batman'ın Sason ilçesinde 2017 yılı içerisinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı'nda bulunan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında 48 gence hibe desteği sağlandı.

Sason İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Sami Gümüşten, 2017 yılında Genç Çiftçi Projeleri kapsamında bir milyon 440 bin lira hibe desteği sağlandığını söyledi.

Projelerde büyükbaş sığır yetiştiriciliği 21, küçükbaş koyun yetiştiriciliği 10, küçükbaş tesis yapımı ve alımı 2, arıcılıkta 9, büyükbaş tesis yapımı 4, kanatlı tavuk 1, ipek böceği yetiştiriciliğinde ise 1 kişiye, kişi başı 30 bin lira hibe desteği sağlandığını belirten Gümüşten, "İlçede tarım ve hayvancılık alanlarına yeni kazandırılan genç çiftçilerimizin ilçe ekonomisine ve üretime büyük katkıları olacaktır." ifadelerini kullandı.

Gümüşten, 2018 yılında da genç çiftçileri desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.


4 Yıldır Kenan Doğulu ile Evli Olan Beren Saat 2 Aylık Hamile! Adnan Oktar Hakkında Şikayet Yağıyor, RTÜK İnternetten Yayın Yaptığı İçin Dokunamıyor
Son Dakika! Afrin Operasyonu Öncesi Sınırda Flaş Gelişme: Rus Askerleri Çekiliyor