Schwabach'ta Yunus Emre, Brahms, Dede Efendi ve Türk Yemekleri Eşliğinde Müzik Ziyafeti - Son Dakika

Schwabach'ta Yunus Emre, Brahms, Dede Efendi ve Türk Yemekleri Eşliğinde Müzik Ziyafeti

17.05.2019 12:31
Schwabach'ta Yunus Emre, Brahms, Dede Efendi ve Türk Yemekleri Eşliğinde Müzik Ziyafeti, System.String[]

ALMANYA'nın altın kenti olarak bilinen Schwabach'ta Kültür Dairesi ile başkanlığını Federal Liyakat Madalyalı Ayşe Bayık'ın yaptığı Kemer-Schwabach Kardeş Şehir Komitesi tarafından hayata geçirilen geleneksel konser, büyük ilgi gördü.

ALMANYA'nın altın kenti olarak bilinen Schwabach'ta Kültür Dairesi ile başkanlığını Federal Liyakat Madalyalı Ayşe Bayık'ın yaptığı Kemer-Schwabach Kardeş Şehir Komitesi tarafından hayata geçirilen geleneksel konser, büyük ilgi gördü. Konserde sahneye çıkan Türk müzisyenler piyanoda Yudum Çetiner, flütte Hazar Birkan ve viyonselde Selen Şekercioğlu, Johannes Brahms'tan İsmail Dede Efendi'ye kadar birçok eseri seslendirdi. Türk müzisyenler özellikle Yunus Emre'nin 'Gel Gör Beni' adlı eseri ile 'Sarı Gelin' ve 'Yine Bir Gülnihal' adlı parçalarla dinleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Bürgerhaus salonundaki konseri Nürnberg Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke, Schwabach Belediye Başkan Yardımcısı Rosy Stengel, Ayşe Bıyık, Hahe Hofker ile çok sayıda Alman ve Türk dinleyici izledi. Kemer'in de tanıtıldığı konsere katılanlara Türk mutfağının lezzetli yiyecekleri ikam edildi.

Schwabach'ta Yunus Emre, Brahms, Dede Efendi ve Türk Yemekleri Eşliğinde Müzik Ziyafeti

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Schwabach'ta Yunus Emre, Brahms, Dede Efendi ve Türk Yemekleri Eşliğinde Müzik Ziyafeti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Evsizlerin alt geçitteki görüntüleri sonrası harekete geçen İBB, vatandaşları otele yerleştirdi Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan açıklama geldi: Belirli bir kan grubunun koronadan koruduğu iddiası doğru değil Önümüzdeki 3 gün boyunca etkili olacak çöl tozları için koronavirüs uyarısı: Sakın dışarı çıkmayın