Senegal, Atlas Okyanusu'ndaki 12 petrol ve karbon yatağının işletimini ihaleye açıyor - Son Dakika

Senegal, Atlas Okyanusu'ndaki 12 petrol ve karbon yatağının işletimini ihaleye açıyor

2 ay önce

Senegal hükümeti, Atlas Okyanusu'nda keşfedilen 12 petrol ve karbon yatağının işletilmesi için ihale sürecini başlatacağını duyurdu.

Senegal, Atlas Okyanusu'ndaki 12 petrol ve karbon yatağının işletimini ihaleye açıyor, System.String[]

Senegal hükümeti, Atlas Okyanusu'nda keşfedilen 12 petrol ve karbon yatağının işletilmesi için ihale sürecini başlatacağını duyurdu.

Senegal Petrol Şirketinden (PETROSEN) yapılan açıklamada, Petrol ve Enerji Bakanı Mouhamadou Makhtar Cisse'nin, 4- 10 Kasım tarihleri arasında Güney Afrika'da düzenlenen 25. Afrika Petrol Haftası Uluslararası Konferansı'nda, Atlas Okyanusu'nda bulunan petrol ve doğalgaz rezervlerinin işletilmesine yönelik ihale sürecini başlatacağı belirtildi.

Çoğu Moritanya ile paylaşılan rezervlerin, derin deniz tabanında bulunduğu kaydedilen açıklamada, ihale sürecinin ikinci aşamasının 1 Şubat-31 Temmuz arasında olacağı, bu sürede petrol şirketlerinin tekliflerini Senegal hükümetine sunacağı aktarıldı.

Uluslararası Para Fonunun ocak ayında açıkladığı rapora göre, Senegal ve Moritanya açıklarında 2014-2017 yılları arasında toplamda 1 milyar varil petrol ve bin 100 milyar metreküpten fazla doğalgaz bulunan 12 rezerv keşfedildi.

Dakar hükümeti, petrol ve doğalgaz yataklarının 2021'den itibaren işletilmesini planlıyor.

Haber Yayın Tarihi: 05.11.2019 08:16 Kaynak: AASon Dakika

Davutoğlu'nun tanıtım programında en çok ve en az kullandığı kelimeler dikkat çekti
Karısını kendi yatağında başka bir adamla basan şahıs kurşun yağdırdı! Genç kız, tartıştığı sürücü tarafından dövülüp otomobilden atıldı