Son Dakika Haberleri: Sevcan Orhan Kimdir ve Nereli?

Sevcan Orhan Kimdir ve Nereli?

2 ay önce

Katıldığı TV programında gözyaşlarına hakim olamayan genç türkücü Sevcan Orhan kimdir?

Sevcan Orhan Kimdir ve Nereli?, System.String[]

Türkücü Sevcan Orhan, katıldığı TV programında gözyaşlarına hakim olamadı. Peki, Sevcan Orhan nereli ve kaç yaşında? Sevcan Orhan biyografisi ve hayatı hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…

SEVCAN ORHAN KİMDİR?

Genç türkücü, 16 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Erzincan'ın Çayırlı ilçesinin Yeşilyaka köyünden olan Orhan, 12 yaşında iken babasından bağlama çalmayı öğrendi. Ardından özel bir müzik okulunda bağlama, solfej, nota eğitimi ve repertuar eğitimi almaya başladı. Bu sırada ortaokul ve lise öğrenimini tamamladı. Lise döneminde Milliyet gazetesinin düzenlediği "Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması"nda 3. oldu.

Sevcan Orhan, 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünde okumaya başladı. 2003 yılında "Ses Eğitimi Bölümü"nden üçüncülük derecesiyle mezun oldu.

İLK ÇALIŞMASI ''NENNİ BEBEK''

Üniversite eğitimi sırasında 2000 yılında, ilk solo çalışması "Nenni Bebek" isimli albümünü yapan Sevcan Orhan, 2001 yılında eğitim aldığı müzik okulunda solfej ve bağlama dersleri vermeye başladı. 2006 yılında sırayla TRT İNT, TRT TÜRK ve TRT AVAZ kanallarında "Tatlı Dile Güler Yüze" adlı müzik programının sunuculuğunu ve solistliğini üstlendi. Cem Radyo'da "Sazında Ustalar" adlı müzik programını hazırlayıp sundu. Aynı radyoda 2010 yılında "Sevcan Orhan Mikrofonda" adlı programı hazırlayıp sundu. 2012 yılında türkücü Alişan ile birlikte 'Alişan ile Sevcan' isimli sabah programını sundu.

Sevcan Orhan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında üslup ve repertuar dersleri verdi. 2006 yılında bağlama sanatçısı Ümit Yılmaz ile evlendi.

Şarkıcı Sevcan Orhan, Canlı Yayında Gözyaşlarına Boğuldu

Haber Yayın Tarihi : 26.04.2019 12:20 

YORUMLAR


Çığ kütlesinde tehlikeli selfie! Akademetre Araştırma Şirketi: Kararsız kitlenin oranı 7,1'e indi Hayatını kaybeden Muhammed Mursi'nin son sözleri ortaya çıktı: Mezara gidecek sırlarım var