Sevgi Ana' Örnek Oluyor - Son Dakika

Sevgi Ana' Örnek Oluyor

20.01.2015 11:53
Sevgi Ana' Örnek Oluyor, System.String[]

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa, Lise-Toki Dolmuş Hattı’nın son durağında çay ocağı işleten 53 yaşındaki Sevgi Akgün, emekli olduktan sonra boş durmamak ve paraya ihtiyacı olduğundan dolayı şoförlere ve mahallede bulunan öğrencilere yemek yaparak geçimini sağlıyor.

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Fatsa, Lise- Toki Dolmuş Hattı'nın son durağında çay ocağı işleten 53 yaşındaki Sevgi Akgün, emekli olduktan sonra boş durmamak ve paraya ihtiyacı olduğundan dolayı şoförlere ve mahallede bulunan öğrencilere yemek yaparak geçimini sağlıyor.

Fatsa'da Toki-Lise Dolmuş Hattı Durağı'nda 7 yıldır çay ocağı işleten 67 yaşındaki Hatice Ateş, ilerleyen yaşına rağmen bu işi yapamayınca başka bir ev hanımı olan Sevgi Akgün'e iş yerini kiralayarak, bir ev kadınını daha iş sahibi yaptı. Sevgi Akgün isimli bayan işletmeci her gün sabahın 5'inde çay ocağına gelerek hem sobayı yakıyor, hem de ilk gelen dolmuş şoförlerinin çaylarını hazır ediyor. Sevgi Akgün yaptığı bu hizmet nedeniyle kendisine şoförler ve öğrenciler tarafından "Sevgi Ana" diye hitap ediliyor.

Günlük yaptığı ev yemeklerini satan ve lezzeti ile takdir alan Sevgi Akgün, "Geçim bu dönemlerde çok zor. Bizler de geçimimizi kazanmak için çalışmak zorundayız. Yaptığım işi seviyorum. Burayı Hatice ablam işletiyordu kendisi çok yorulduğu için buraya bana kiraladı ve ve bana da ekmek kapısı açmış oldu. Allah kendisinden razı olsun. Burada yaptığım ev yemeklerini günlük olarak farklı farklı yapıyorum ve 5 TL'ye satıyorum. Öncelikle dolmuş hattındaki şoför arkadaşlar yemeklerimi beğeniyor. Civar okuldaki öğrencilerde buraya gelerek müşterilerim oluyor. Burada ömrümüz yettiği kadar ev yemekleri yaparak geçimimi sağlayacağım" dedi.

Sevgi Akgün'ün hizmetinden büyük memnunluk duyduklarını belirten dolmuş şoförleri ve öğrenciler ise, "Biz ona 'Sevgi Ana' deriz. O bizim ikinci anamız. Bize çok iyi hizmet ediyor. Sabahın soğuğunda sıcacık yere geliyoruz; üstelik çayımız da hazır. Ondan Allah razı olsun" dedi. - ORDU

Sevgi Ana' Örnek Oluyor
Sevgi Ana' Örnek Oluyor
Sevgi Ana' Örnek Oluyor
Sevgi Ana' Örnek Oluyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sevgi Ana' Örnek Oluyor - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Kısıtlamada sokağa çıkma izni olan genç, sigara içerken yakalanınca cezadan kurtulamadı Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Son Dakika: Başakşehir, Leipzig'e Sörloth'un son dakika golüyle 4-3 mağlup oldu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor