Silinen Kamera Kayıtları Danıştay Saldırısı Soruşturmasın Kapağını Yeniden Açtı - Son Dakika

Silinen Kamera Kayıtları Danıştay Saldırısı Soruşturmasın Kapağını Yeniden Açtı

03.01.2012 11:20
Silinen Kamera Kayıtları Danıştay Saldırısı Soruşturmasın Kapağını Yeniden Açtı, System.String[]

Danıştay saldırısına ait güvenlik kamera kayıtlarının silindiğine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah operasyon düzenlendi.

Danıştay saldırısına ait güvenlik kamera kayıtlarının silindiğine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah operasyon düzenlendi. OYAK güvenlik şirketlerinin İstanbul ve Ankara şubelerinde arama yapılıyor. 9 kişi hakkında gözaltı kararı var. İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'nı, TÜBİTAK'ın 'görüntüler silindi' raporu harekete geçirdi.

9 GÖZALTI KARARI VAR

TÜBİTAK 2010 yılında savcılığa gönderdiği raporda Danıştay saldırısına ait güvenlik kamera kayıtlarının silindiğini belirtmişti. Bu rapor üzerine soruşturma başlatan özel yetkili savcılık bu sabah düğmeye bastı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nce alınan karar gereği, OYAK güvenlik şirketlerinin İstanbul ve Ankara şubelerinde arama yapılıyor. Aramalara ilişkin 9 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

SORUŞTURMA 2010 BAŞLADI

TÜBİTAK'ın 'görüntüler silindi' raporu üzerine İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı 19 Ocak 2010'da soruşturma başlattı. Özel yetkili Süleyman Pehlivan tarafından başlatılan soruşturma şu anda savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülüyor. - İstanbul/ Merkez

Silinen Kamera Kayıtları Danıştay Saldırısı Soruşturmasın Kapağını Yeniden Açtı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Silinen Kamera Kayıtları Danıştay Saldırısı Soruşturmasın Kapağını Yeniden Açtı - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Yaşlı adam, bir yıldır kaldığı otel odasında ölü bulundu Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı