Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı! Adnan Mersinli'yi Kaybettik - Son Dakika

Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı! Adnan Mersinli'yi Kaybettik

18.04.2016 23:51

Yeşilçam'ın efsane oyuncularından Cüneyt Arkın filmlerinin vazgeçilmez ismi Adnan Mersinli, 40 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Yeşilçam'da birçok filmde rol alan sinema oyuncusu Adnan Mersinli, tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında hayata gözlerini yumdu.

40 GÜNDÜR TEDAVİ GÖRÜYORDU

Alınan bilgiye göre, Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yaşayan sinema oyuncusu Mersinli, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) nedeniyle 40 gündür Yalova Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu. Mersinli, yapılan müdahalelere rağmen bugün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.


BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Mersinli'nin cenazesinin, bugün İstanbul Gültepe Atalar Merkez Camisi'nde kılınacak namazın ardından Ayazağa Köyü Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

123 FİLMDE ROL ALMIŞ

5 Ocak 1940 Mersin doğumlu olan Mersinli, ilk rol aldığı 1963 yılından bugüne kadar 123 filmde rol almış, 7 filmin de yapımcılığını üstlenmişti.


ADNAN MERSİNLİ KİMDİR?

5 Ocak 1940 Mersin doğumlu olan Mersinli, ilk rol aldığı 1963 yılından bugüne kadar 123 filmde rol almış, 7 filmin de yapımcılığını üstlenmişti. 1965-1994 yılları arasında çok sayıda filmde rol alarak Türk Sineması'nın vurdulu, kırdılı sahnelerine hayat veren oyunculardan biri olmuştur. Süheyl Eğriboz, Hüseyin Zan ve Faruk Panter'le birlikte Cüneyt Arkın'ın meşhur dövüş sahnelerinin vazgeçilmez isimlerindendir. Yapımcı olarak da Türk Sineması'na katkıda bulunmuştur. 1994 yılında yapımcılığını üstlendiği Şöhretin Bedeli adlı filmde rol aldıktan sonra Yeşilçam'da bir daha gözükmemiştir.

Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı! Adnan Mersinli'yi Kaybettik
Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı! Adnan Mersinli'yi Kaybettik
Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı! Adnan Mersinli'yi Kaybettik
Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı! Adnan Mersinli'yi Kaybettik

Kaynak: AA

Son Dakika Magazin Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı! Adnan Mersinli'yi Kaybettik - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Mesut Özil, "Geçmiş ve gelecek" mesajıyla Fenerbahçe formalı fotoğrafını paylaştı Son Dakika: Sosyal medya devi Facebook, Türkiye'ye temsilci atayacak ABD'de bir kişi korona korkusundan 3 ay havalimanında yaşadı Son Dakika! Kartepe'de 13 Ocak'ta kaybolan doktorun cansız bedenine ulaşıldı Son Dakika! Bahçeli'den Özdağ'a yapılan saldırıyla ilgili açıklama: Kim neye maruz kalmışsa önce etrafına baksın Ahmet Özhan 39 yıl sonra Tövbeler Olsun dizisinin kadrosuna dahil oldu Itır Esen'in enkaz üzerinde verdiği pozlara tepki yağınca AKUT'tan açıklama geldi Arkadaşı tarafından eve kilitlenen kadını itfaiye ekipleri kurtardı