Sinemanın Kalbi 11. Kez Köyceğiz'de Atacak - Son Dakika

Sinemanın Kalbi 11. Kez Köyceğiz'de Atacak

16.08.2017 11:05
Sinemanın Kalbi 11. Kez Köyceğiz'de Atacak, System.String[]

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Kaunos Altın Aslan Film Festivali’nin bu yıl 11’incisi düzenlenecek.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Kaunos Altın Aslan Film Festivali'nin bu yıl 11'incisi düzenlenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Köyceğiz Kaymakamlığının desteğiyle Köyceğiz Belediyesi tarafından 25-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 11. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivalinde 7 film gösterime sunulacak.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, festival hakkında yaptığı açıklamada "Geçen yıl yaşanan darbe girişiminde şehit düşen kahramanlara olan duyarlılığımız ve saygımızdan dolayı festivalimizi yapmadık. Uzun yıllardır Köyceğiz ilçesinde yapılan etkinliklerde Türk sinema sanatının halka sevdirilmesi açısından büyük başarı kaydettiğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Gelecek nesillere, kalıcı ve anlamlı şeyler aktarabilmek için en güzel yolun sanat olduğuna inandıklarını dile getiren Ceylan, "Sinema ve festivalle, çok daha geniş kitlelere ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Köyceğiz'de 2001 yılında "Sinema Günleri" adı altında başlatılan etkinliği kültüre, sanata ve sanatçıya önem veren bir belediye olarak; 25-28 Ağustos tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Köyceğiz Kaymakamlığının destekleriyle 11'inci kez gerçekleştireceğiz" dedi.

Başkan Ceylan, 11. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Film Festivali'ni bu yıl da, daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflediklerinin altını çizerek, sinemaya gönül veren tüm sanatseverleri festivale davet ettiklerini de sözlerine ekledi.

Festivalde, Ozan Açıktan'ın "Annemin Yarası" Kıvanç Baruönü'nün "Görümce" Hakan Algül'ün "Olanlar Oldu" Yılmaz Erdoğan'ın "Tatlım Tatlım" Tolga Örnek'in "Sen Benim Her Şeyimsin" Alper Çağlar'ın "Dağ 2" ve Kıvanç Sezer'in "Babamın Kanatları" filmleri izleyici ile buluşacak. - MUĞLA

Sinemanın Kalbi 11. Kez Köyceğiz'de Atacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sinemanın Kalbi 11. Kez Köyceğiz'de Atacak - Son Dakika


Son Dakika

Karantina kurallarını ihlal eden Cristiano Ronaldo'yla ilgili soruşturma başlatıldı Son Dakika: Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, sınır birlikleri komutanını görevden aldı Brendan Rodgers'tan Cengiz Ünder'e övgü dolu sözler: Çok kaliteli bir futbolcu G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz'le, görevden alınacağı iddia edilen Fatih Terim arasındaki görüşme başladı Üst geçitte intihar girişimi nedeniyle ulaşım 1 saat aksadı Son Dakika! Erdoğan'dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın Metro raylarına düşen ve üzerinden 2 vagon geçen kızın mucize kurtuluşu Palamudun yerini almaya hazırlanan hamsi 30 liradan satılıyor