Fransa: "Mali'de Mağrip El Kaidesi'nin üst düzey yetkilisi öldürüldü" - Son Dakika

Fransa: "Mali'de Mağrip El Kaidesi'nin üst düzey yetkilisi öldürüldü"

13.11.2020 11:18
Fransa:

Fransa, Mali'de gerçekleştirilen operasyon ile Kuzey Batı Afrika'da faaliyet gösteren Mağrip El Kaidesi'nin (AQIM) üst düzey yetkililerinden Bahag Moussa'nın öldürüldüğünü bildirdi.

Fransa, Mali'de gerçekleştirilen operasyon ile Kuzey Batı Afrika'da faaliyet gösteren Mağrip El Kaidesi'nin (AQIM) üst düzey yetkililerinden Bahag Moussa'nın öldürüldüğünü bildirdi.

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly yaptığı açıklamada, Fransız güçlerinin Mali'de gerçekleştirdiği operasyonda Kuzey Batı Afrika'da faaliyet gösteren Mağrip El Kaidesi'nin (AQIM) üst düzey yöneticilerinden Bahag Moussa'yı öldürdüğünü duyurdu. Parly, "Sahel'deki hareketin önemli bir ismi olan Bahag Moussa, Mali'de ve uluslararası güçlere yönelik çok sayıda saldırıdan sorumlu tutuluyor. Bu, terörle mücadelede büyük bir başarıdır" ifadelerini kullandı. ABD'de terör listesinde bulunan Moussa'nın kara birlikleri ve helikopterlerin katıldığı operasyon sonrasında Salı günü öldürüldüğü belirtildi.

Bamoussa Diarra olarak da bilinen eski Malili albay, El Kaide'nin Batı Afrika kolu Cemaat Nusret el İslam Müslimin (CNİM) lideri Iyad Ag Ghali'nin de sağ koluydu. Mali'de ve komşu Burkina Faso'da askerler ve sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırılardan sorumlu tutuluyordu.

(İHA)

Fransa: Mali'de Mağrip El Kaidesi'nin üst düzey yetkilisi öldürüldü

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Fransa: 'Mali'de Mağrip El Kaidesi'nin üst düzey yetkilisi öldürüldü' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Pirzola yediği görüntüyle büyük tepki çeken Nusret özüne geri döndü Güne düşüşle başlayan dolar 7,46'dan işlem görüyor Sosyal medyadan, eşine mesaj atan genci bıçaklayarak yaraladı AK Parti MKYK'da 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili teklif Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdırdı Sahtekarlar balıklara tartıda ağır gelsin diye olta kurşunu ve küçük balık yutturuyor NASA, Türkiye'deki kuraklıkla ilgili harita yayınladı: Sadece barajlar değil yer altı suları da kritik seviyede Rus bilim insanı uyardı: Uyku eksikliği koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırıyor Fener'de Mesut Özil sevinci yaşanırken yıldız futbolcu sessiz sedasız Türkiye'den ayrıldı