Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuştuğu sırada dolar psikolojik sınırın altına düştü - Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuştuğu sırada dolar psikolojik sınırın altına düştü

11.11.2020 14:34

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı ekonomi açıklamaları sırasında dolar kuru 8 liranın altına indi. Dolar an itibariyle 7,86 seviyesinde işlem görüyor. Aynı saatlerde euro 9.24 liradan, sterlin ise 10,40 liradan işlem görüyor.

Ekonomi piyasasındaki hareketlilik rekor kıran doları bir anda düşürürken, geçen günü 8,38 seviyesinde kapatan dolar yeni güne de aşağı yönlü seyirle başladı.

MERKEZ BANKASININ SWAP KARARI DOLARDA ETKİLİ OLDU

Merkez Bankası TL swap piyasasında TL faiz oranını %10,25'ten %11,75'e yükseltirken, bu durum dolarda etkili oldu ve dolar 8,10 seviyelerine kadar geriledi.

DOLAR ERDOĞAN'IN KONUŞMASI SIRASINDA 8 LİRANIN ALTINA DÜŞTÜ

Ekonomide yaşanan gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın konuşması sırasında dolar 8 liranın altına düştü. Aşağı yönlü seyrini sürdüren dolar an itibariyle, 7,86 seviyesinde işlem görüyor.

EURO VE STERLİN DE DÜŞÜŞTE

Aynı saatlerde euro 9.24 liradan, sterlin ise 10,40 liradan işlem görüyor.

"ENFLASYONU TEK HANELİ RAKAMLARA DÜŞÜRMEKTE KARARLIYIZ"

Erdoğan grup toplantısında yaptığı açıklamada, "Türkiye sanayi üretiminde bir önceki çeyreğe göre yaşanan artış bunun en somut ispatlarından biridir. İstihdam artışını önemli ama yetersiz olarak görüyorum. Faizlerin enflasyon seviyesinde tutulma mecburiyeti bu konuda verdiğimiz mücadeleyi zora sokuyor. Faiz sebep enflasyon neticedir. En kısa sürede enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmekte kararlıyız. Vatandaşımızın satın alma gücünü korumamız buna bağlıdır. Fiyat istikrarını sağlayacak politikaları hayata geçirmek MB'nin görevidir. Önümüzdeki dönemde ekonomi politikalarında güven ve kredibilite kazanımına daha fazla odaklanacak, ülke risk primini düşüreceğiz" dedi.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuştuğu sırada dolar psikolojik sınırın altına düştü

Son Dakika Ekonomi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuştuğu sırada dolar psikolojik sınırın altına düştü - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Survivor yarışmacılarının haftalık kazancı belli oldu Erkek arkadaşının kalp krizinden öldüğünü öğrendi, hastanede kalbine sıktı Üreticiden 2 lira 55 kuruşa alınan süt, marketlerde 7-8 liraya satılıyor Evde doğum yapan kadın bebeğini bıçaklayarak öldürdü Bölgede dengeleri değiştirecek iddia: Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu Donald Trump'tan görevi bırakmasına saatler kala 143 kişi için af ve ceza indirimi kararı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var Evladını arayan anne, duydukları karşısında yıkıldı: Kızına şu an tecavüz ediyorum