ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur - Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur

15.01.2021 23:57
ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur, System.String[]

ABD Adalet Bakanlığı, Florida eyalet meclisi binasına yapılan saldırıda YPG'li bir kişinin gözaltına alındığını duyurduğu açıklamada, YPG için "terör örgütü PKK'nın alt kolu" ifadesini kullanarak iki örgüt arasındaki bağı kabul etti. ABD bu çıkışıyla YPG'ye yaptığı yardımların terör örgütüne gittiğini de itiraf etmiş oldu.

Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Florida'nın Tallahassee kentinde yaşayan Daniel Baker isimli kişinin "kaçırma ve yaralama tehdidi içeren eyaletler arası iletişim kurma" suçlamasıyla gözaltına alındığı duyuruldu.

Baker'ın 10 Ocak Pazar günü Florida eyalet meclis binasına yapılan saldırılara karıştığına işaret edilen açıklamada, bu kişinin diğer kişileri silahlanarak buraya gelmeye teşvik ettiği belirtildi.

YPG İLE PKK ARASINDAKİ BAĞ RESMEN KABUL EDİLDİ

Açıklamada, Baker'ın 2017'de Suriye'de YPG'ye katıldığına işaret edilerek, şüphelinin sosyal medya hasaplarında YPG'de keskin nişancı eğitimi aldığını belirttiği ve çeşitli belgesellerde de görüldüğü kaydedildi.

Bakanlığın söz konusu açıklamasında YPG ile PKK arasındaki bağlantıyı resmi olarak kabul ederek, "YPG, ABD hükümeti tarafından yabancı terör örgütü olarak tanınan PKK'nın alt koludur." ifadesi kullanıldı.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE YAPILAN YARDIMIN İTİRAFI

Öte yandan ABD'nin Suriye'de YPG'ye milyarlarca dolarlık silah ve mühimmat yardımı yapıp sonrasında PKK'nın alt kolu olarak açıklaması terör örgütlerine yaptığı yardımların itirafı niteliğinde olarak yorumlandı.

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • misafir: dünya alem biliyor zaten abd nin terör örgütleri kurup finansa ettiğini ... gün gelecek bunların hesabıda sorulacak. Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır

Son Dakika

Oyuncu Eda Ece koronaya yakalandı, Yasak Elma dizisinin senaryosu değişti Arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 8 kişi yaralandı Karadeniz'deki vaka artışının nedeni 'yanlış anlama' olabilir Altının kilogramı 419 bin 100 liraya yükseldi Kanal İstanbul polemiği büyüyor! Erdoğan, kendisine 23 Haziran'ı hatırlatan İmamoğlu'na Maltepe üzerinden yüklendi Üzerine buz kütlesi düşen profesör ölümden döndü Kerimcan Durmaz, 'Peşimde' şarkısının klibinde kadın kılığına girip Sharon Stone pozu verdi Kerestelerin altında kalıp ölen kardeşinin yüzüne son kez bakıp gözyaşı döktü