Sığacık'ta boğulan tekerlekli sandalyeli yaşlı kadının bulunma anları kamerada - Son Dakika

Sığacık'ta boğulan tekerlekli sandalyeli yaşlı kadının bulunma anları kamerada

31.10.2020 01:51

İzmir Sığacık'ta meydana gelen deprem, denizde tsunami etkisi yarattı. Denizin yükselmesiyle birlikte bölgedeki mahallelerde su baskını yaşanırken, o esnada tekerlekli sandalyedeki yaşlı bir kadın su altında kalarak boğuldu. Yaşlı kadının suya kapıldığı anlar kameraya yansıdı.

İzmir'deki meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Sığacık'ta deniz yükseldi. Kıyıya yakın bölgelerdeki mahallelerde su baskını yaşanırken, tekerlekli sandalyedeki yaşlı bir kadın, deniz yükseldiği sırada su altında boğularak hayatını kaybetti. Yaşlı kadının deniz suyuna kapıldığı anlar, amatör kameralar tarafından kaydedildi.

MAHALLE MUHTARI O ANLARI ANLATTI

BBC Türkçe'ye konuşan Sığacık Mahallesi Muhtarı Yaşar Keleş, tekerlekli sandalyedeki bir kişinin deniz yükseldiği sırada su altında kalarak hayatını kaybettiğini söyledi. Yaşar Keleş, yaşananlara ilişkin şu bilgileri verdi:

"Bizim mahallede teyzemiz, elinde büyüdük sayılır. Tekerlekli sandalyedeydi. Deprem olunca evden tekerli sandalyeyle çıkardılar. O an deniz geldi, herkes panik içerisindeydi, onun da tekerlekli sandalyesi devrildi. Koşturduk, kaldırdık, kurtardık ama su yutunca kurtaramadık. Tsunami oldu, herkes can derdinde, bir boy deniz oldu. Onu sonradan bulduk kaldırdık ama kurtaramadık. İki tane oğlum onu kurtardı sudan. Biz kurtardıktan sonra bir müddet nefes alıyordu, ambulansı aradık ama gelemedi, nasıl gelsin ambulans, her taraf deniz içinde. Kollarımızda öldü. Ambulans gelemedi, denizin içinde kaldık. Suyun gelmesi ve geri çekilmesi neredeyse yarım saat sürdü. Başka suya kapılan da oldu ama ölmedi. Hala su çekiliyor, geri geliyor."

Sığacık'ta boğulan tekerlekli sandalyeli yaşlı kadının bulunma anları kamerada
Sığacık'ta boğulan tekerlekli sandalyeli yaşlı kadının bulunma anları kamerada

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sığacık'ta boğulan tekerlekli sandalyeli yaşlı kadının bulunma anları kamerada - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Nitrojen tüplü otomobile 1.280 lira ceza kesildi İzmir'den güzel haberler de geliyor! Hülya teyze, 17 saat kaldığı enkazdan yürüyerek çıktı Ermenistan son çareyi mahkumlarda buldu! Tutuklular bırakılarak cepheye gönderiliyor Depreme marketin kasasında yakalanan 3 kadını kısa mesaj kurtardı İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti