'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı - Son Dakika

'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı

11.06.2021 20:05

Kamuoyunda 'Karagümrük Çetesi', 'Nuriş Kardeşler' ya da 'Ergin Kardeşler' olarak bilinen suç örgütüne İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 21 fişek, kılıç, kama ve balta ele geçirildiği belirtildi. Soruşturmanın, Fatih Karagümrük Spor Kulübü'nün eski başkanı Yaşar Ecim'in silahla yaralanması olayı sonrası başlatıldığı öğrenildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kamuoyunda Karagümrük Çetesi, Nuriş Kardeşler ya da Ergin Kardeşler olarak bilinen, liderliğini cezaevinde bulunan Nuri Ergin'in yaptığı suç örgütüne İstanbul merkezli 4 ilde operasyon düzenledi.

19 KİŞİ GÖZALTINDA

Nuri Ergin'in de aralarında bulunduğu 27 kişi hakkında yakalama kararının çıkarılmasının ardından daha önce yapılan teknik ve fiziki takip ile belirlenen 53 adrese eş zamanlı baskınlar yapıldı. Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda 19 kişinin gözaltına alındı, 8 kişinin ise arandığı öğrenildi. Yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 21 fişek, kılıç, kama ve balta ele geçirildiği belirtildi.

SORUŞTURMADAN DETAYLAR

Soruşturmanın, Fatih Karagümrük Spor Kulübü'nün eski başkanı Yaşar Ecim'in 12 Eylül 2020'de Beylikdüzü'nde bir mekan çıkışında silahlı saldırıya uğraması ve bacağından yaralanmasıyla başlatıldığı öğrenildi. İncelenen Beylikdüzü'ndeki mekanın kamera görüntülerinde Yaşar Ecim'in gittiği restorandan ayrıldığı sırada otomobiline doğru ilerlerlerken, kimliği belirsiz 2 kişinin otoparka geldiği görüldü. Yaşar Ecim, otomobiline bineceği sırada şüphelilerden birinin silahla ateş etmeye başladı. Ecim'in, yere yığılmasının ardından, saldırgan koşarak bir motosiklete binip, olay yerinden ayrıldı.

ŞÜPHELİLER NURİŞLER ÇETESİYLE BAĞLANTILI

Soruşturmada, saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerin Nurişler çetesiyle bağlantılı oldukları ortaya çıkarıldı. Çete üyelerinin, bölgedeki benzer silahlı saldırı eylemlerini gerçekleştirdiklerinin tespiti üzerine, çete üyeleri dinleme ve teknik takibe alındı.

NURİŞ'İN KARDEŞLERİ DE GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan, operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı olan Nuri Ergin cezaevinde bulunuyor. Gözaltındaki 19 kişi arasında Nuriş'in kız kardeşi Neslihan Ecimi, Nuriş'in oğlu Anıl, Nuriş'in kardeşi Soner'in de bulunduğu öğrenildi.

'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı
'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı
'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı
'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı
'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı
'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Nuriş Kardeşler'e yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • OĞUZ İÇEN : Yahu senelerdir bu insanlar var illaki biri vuruluncamı baskın yapıp göz altına alacaksınız emin olun bu kişiler hakkında şikayetler olmuştur ama ifadeleri alınıp yine sokağa salınmıştır,ne diyelim inşaAllah birilerini öldürmezler Cevap Yaz 32 1 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

Cengiz Ünder'i isteyen Fenerbahçe, Mourinho'dan gelecek haberi bekliyor 14:55 Cengiz Ünder'i isteyen Fenerbahçe, Mourinho'dan gelecek haberi bekliyor Ülkedeki en önemli konuyu konuşmayı unutan Biden'ı, Kamala Harris kurtartı 14:49 Ülkedeki en önemli konuyu konuşmayı unutan Biden'ı, Kamala Harris kurtartı Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Marcus, olay öncesi masalarına oturup selfie paylaşmış 14:38 Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Marcus, olay öncesi masalarına oturup selfie paylaşmış
İsrail Delta varyantı alarmı verdi! Maske takma zorunluluğu kapalı alanlara geri döndü 14:21 İsrail Delta varyantı alarmı verdi! Maske takma zorunluluğu kapalı alanlara geri döndü Kaan Yıldırım'a ayrılık iyi gelmedi! Hadise ayrılığı sonrası paylaştığı fotoğraf yorum yağmuruna tutuldu 14:03 Kaan Yıldırım'a ayrılık iyi gelmedi! Hadise ayrılığı sonrası paylaştığı fotoğraf yorum yağmuruna tutuldu JASAT dedektifleri iş başında! Müge Anlı'da sinir krizi geçiren doktorun çağrısı karşılık buldu 13:37 JASAT dedektifleri iş başında! Müge Anlı'da sinir krizi geçiren doktorun çağrısı karşılık buldu
Türkiye'nin en şanslı köyü! Yıllardır göç veren köye Filyos Limanı nedeniyle geri dönüşler başladı 13:29 Türkiye'nin en şanslı köyü! Yıllardır göç veren köye Filyos Limanı nedeniyle geri dönüşler başladı Milli Savunma Bakanlığı'ndan 13:25 Milli Savunma Bakanlığı'ndan "Katarlılara sınavsız üniversite" iddialarına yalanlama geldi
Advertisement