Son Dakika Haberleri: Spor Doğan Hakyemez Son Yolculuğuna Uğurlandı

Spor Doğan Hakyemez Son Yolculuğuna Uğurlandı

8 ay önce

Spor Doğan Hakyemez son yolculuğuna uğurlandıHidayet Türkoğlu Basketbola çok emeği dokunduÖmer Onan Kendisi muhteşem bir oyuncu ve yöneticiydiFatih UZUNER - Doğanay YAVUZ İSTANBUL (DHA) Türk basketbolunun duayen isimlerinden Doğan Hakyemez'in son yolculuğuna uğurlandı.

Spor Doğan Hakyemez son yolculuğuna uğurlandı

Hidayet Türkoğlu Basketbola çok emeği dokundu

Ömer Onan Kendisi muhteşem bir oyuncu ve yöneticiydi

Fatih UZUNER - Doğanay YAVUZ İSTANBUL (DHA) Türk basketbolunun duayen isimlerinden Doğan Hakyemez'in son yolculuğuna uğurlandı. Antalya'da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Doğan Hakyemez için Zincirlikuyu Mezarlığı Camii'nde ikindi namazına ardından cenaze namazı kılındı.

Cenaze törenine Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğu, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, Anadolu Efes Baş antrenörü Ergin Ataman, TOFAŞ Baş antrenörü Orhun Ene ve basketbol dünyasının önemli isimleri katıldı.

HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOLA ÇOK EMEĞİ DOKUNDU

Hakyemez'in herkes tarafından sevilen birisi olduğunu söyleyen Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Bazen kelimeleri bulamıyorsun. Bütün spor camiasının başı sağ olsun. Herkes tarafından sevilen biriydi. Spora çok şeyler kattı. Renkli bir karakterdi. Basketbola çok emeği dokundu. Efes'de Koraç Kupası sonra 2001 Avrupa Şampiyonası ve onun dışında farklı organizasyonlarda yer almış biri. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Böyle değerlerin aramızdan gitmesi herkesi üzüntüye boğuyor. Mekanı cennet olsun. Çok değerli bir insandı. Onunla iyi anılarım var. Kendisini özleyeceğiz diye konuştu.

ÖMER ONAN KENDİSİ MUHTEŞEM BİR OYUNCU VE YÖNETİCİYDİ

Doğan Hakyemez'i 14-15 yaşlarından beri tanıdığını ifade eden Ömer Onan, Son görevimizi yapmaya geldik. Doğan ağabeyi 14-15 yaşından beri biliyorum. Muhteşem bir oyuncu ve yöneticiydi. Bizleri yetiştirmiş biri. Milli takıma hizmetler vermiş bir büyüğümüzdü. Antalya'da çocuklar için basketbol okulu için daha yeni konuşmuştuk. Onun açılışına gidecekti. Allah rahmet eylesin. Allah mekanını cennet eylesin ifadelerini kullandı.

Doğan Hakyemez, kılınan cenaze namazının ardından Hasdal Mezarlığı'nda toprağa verildi.

FOTOĞRAFLIŞeyma Subaşı ve Sevgilisi Guido Senia, Aynı Yatakta Poz Verdi Doç. Dr. Selman Öğüt'ten Çarpıcı Hırsızlık Yorumu: Elini Keselim Deyince İnsan Hakları Diyorlar

Erdoğan Kahramanmaraş Mitinginde Gelen Telefon Sonrası Konuşmasına Ara Verdi